Kategoriler
Haberler

Xiaomi Mi Mix 2S Android Pie Beta Güncellemesi

Xiaomi Mi Mix 2S Android Pie beta güncellemesi ile ilgili bir gelişme söz konusu. Geçtiğimiz hafta Çin merkezli Xiaomi firmasının birkaç akıllı telefon modeli Çin’de stabil MIUI 10 ROM’unu almaya başlamıştı. Duruma bakılırsa bu cihazlar arasında yer alan Mi Mix 2S modeli MIUI 10’un ardından Android Pie beta ROM’una da kavuşuyor.

Xiaomi Mi Mix 2S Android Pie Beta Güncellemesi

Ekran görüntüsünden anlaşıldığı kadarıyla 7 Eylül Cuma günü dağıtımına başlanan güncellemedeki MIUI 10 beta versiyonu 8.9.7 sürüm numarasını taşıyor. Halka açık dağıtımına başlanana dek içerdiği çeşitli hatalar ve stabilite sorunları beta sürümünü test eden kullanıcıların bildirimleriyle çözülmeye çalışılacak. Kaynaklar güncellemenin arayüzde bir değişiklik yapmadığını ancak akıcılığın arttığını ve kamera uygulamasındaki problemlerin giderildiğini belirtiyor.

Çin ROM’unun geliştirilmesi devam ederken Global versiyonun da yakın zamanda dağıtıma girmesi bekleniyor. MIUI 10 güncellemesi 28 farklı Xiaomi akıllı telefon için yayınlanacak fakat Digital Wellbeing, Adaptive Battery, bildirim paneli iyileştirmeleri ve ‘machine learning’ yetenekleri gibi güncel Android Pie özelliklerine bu cihazların bir kısmı kavuşabilecek.

150.9 x 74.9 x 8.1 mm boyutlarında ve 191 gram ağırlığındaki Mi Mix 2S akıllı telefonda 5.99 inç genişlikli 2160 x 1080 piksel IPS LCD ekran, Snapdragon 845 yongaseti, 6 / 8 GB RAM, 64 / 128 / 256 GB kapasiteli dahili depolama birimi, arka yüzde 12 MP çözünürlüklü çift kamera yapılandırması, ön yüzde 5 MP çözünürlüklü selfie kamerası ve 3400 mAh kapasiteli pil gibi bileşenler var.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.