Kategoriler
Aksesuarlar

ADATA CW0050 Wireless Charging Pad İnceleme

ADATA CW0050 Wireless Charging Pad İnceleme konumuzla karşınızdayız. Kablosuz şarj teknolojisi uzun bir zamandır hayatımızda; ancak yine de tam anlamıyla yaygınlaştığı söylenemez. Nedeniyse kutulardan halen kablolu şarj cihazlarının gelmesi ve üreticilerin bunu ayrı bir aksesuar olarak satma gayretinde olması şeklinde ifade edilebilir. Zaten kablosuz şarj teknolojisini kullanmak isteyenler ya üretici kaynaklı ya da başka firmaların çözümlerine odaklanarak işi çözüyorlar. Neticede elbet bir gün standart hale gelecek ve temassızlık yapan şarj girişleriyle ve kablolarla tamamen vedalaşacağız. Diğer yandan otomobil üreticileri de bu konuda gayret içinde. Konsollardaki telefon koyma yerlerine kablosuz şarj cihazı entegre eden otomobil üreticilerinin sayısı şimdiden iki elin parmaklarının sayısını geçti bile. Bu incelemedeki konuğumuz ADATA firmasının CW0050 Wireless Charging Pad ürünü.

Siyah ve beyaz renklerde tercih edilebilen ADATA CW0050 Wireless Charging Pad, 5V ve 2A çıkışlı bir USB bağlantısına gereksinim duyuyor ve devamında 5V / 1A olarak bir kablosuz besleme yapabiliyor. Sadece 6 mm kalınlıkta olan ürünün ölçüler 92 x 85 mm ve masanızda fazla yer işgal etmiyor. Ayrıca ince yapısının yanında 51 gramlık ağırlık da ürünü gömlek cebinde rahatlıkla taşınabilecek hale getiriyor.

Kutusundan yaklaşık 90 cm uzunluktaki bir kablo ile gelen ADATA CW0050 Wireless Charging Pad, standart bir USB arabirimine sahip. Böylece farklı kablolarla da ürünü kullanabilme imkanınız var. Sol tarafa da şarj ve enerji durumlarını gösteren bir LED eklenmiş. Ürünün desteklediği cihazlar Apple tarafında iPhone 8 / iPhone 8 Plus / iPhone X ve Samsung tarafında da Galaxy Note 8 / Galaxy S8 / Galaxy S8+ / Galaxy Note 7 / Galaxy S7 / Galaxy S7 edge şeklinde ifade ediliyor. Tabii bu veriler üretici web sitesinde yer alan veriler. Her iki üreticinin de daha yeni cihazları çıktığı için siz listeye bunları da dahil edebilirsiniz. Ek olarak farklı bir marka olsa bile kablosuz şarj desteği bulunan bir akıllı telefonun da uyumlu şekilde kullanılabileceğini belirtelim.

Dikkat edilmesi gereken birkaç yön daha var. Aslında bunlar tüm kablosuz şarj cihazları için geçerli. Akıllı telefonunuzla birlikte metal bir kılıf kullanıyorsanız ADATA CW0050 Wireless Charging Pad ürünü ile sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca kullanacağınız diğer kılıfların da 3 mm kalınlığı aşmaması gerekiyor. Öte yandan akıllı telefonunuzun tam ortasını qi logolu yani ürünün tam ortasına koyarak şarj etmeniz gerekiyor. Yönü sağa sola doğru olabilir ancak telefonun tam arka sırt kısmı kablosuz şarj cihazının ortasına temas etmeli. Söylenecekler bu kadar. ADATA CW0050 Wireless Charging Pad‘i 79.90 TL karşılığında temin edebilirsiniz.