Kategoriler
Rehberler

iPhone XS Max, XS ve XR’de DFU Modunu Kapatmak

“Aygıt Firmware Güncellemesi” modunu temsil eden DFU modu arızalı bir iPhone’u fabrika ayarlarına geri yüklerken genellikle son çare olur. iPhone XS Max, XS ve XR’de DFU Modunu Açmak başlıklı yazımızın ardından iPhone XS Max, XS ve XR’de DFU modunu kapatmak işleminden bahsedeceğiz.

iPhone X, XS Max, XS ve XR’de DFU Modunu Kapatmak

iOS’unuz genel olarak istikrarlı olduğundan, iPhone’unuzda nadiren DFU modunu kullanmanız gerekir. Ancak herhangi bir acil durumunun ortaya çıkması durumunda DFU kullanışlı olabilir.

DFU modunu kapatmak

DFU Modundan Çıkmak

Yeni iPhone’lardaki farklı düğme dizilimi ile bilmeden DFU moduna girme olasılığı neredeyse imkansızlığa indirgenmiştir. Ancak iPhone XR, XS veya XS Max’de DFU moduna girmiş ve şimdiyse çıkmak istiyorsanız cihazı yeniden başlatarak siyah ekrandan güvenle çıkabilirsiniz.

  • Sesi Yükselt düğmesine hızlıca basın.
  • Sesi Kısma düğmesine hızlıca basın.
  • Apple açılış ekranını görene kadar Güç düğmesini en az 10 saniye basılı tutun.

Bundan sonra iOS 12 cihazınız tekrar başlayacak ve iPhone’un kilidini açmadan önce şifrenizi girmeniz istenecek.

iPhone’unuzu Fabrika Ayarlarına Geri Yükleyin

Artık iPhone DFU modunda gerekli işlemleri yaptıysanız, iTunes kurtarma komutunu kapatmak için “Tamam” a basabilir ve fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz. iTunes’da, iPhone Recovery Mode (iPhone Kurtarma Modu) altında “iPhone’u Geri Yükle” yi seçin. Bir kez başarılı bir şekilde geri yüklendiğinde, iPhone XR, XS veya XS Max cihazınız otomatik olarak DFU modundan çıkar ve iPhone normal bir şekilde açılır.