Kategoriler
Haberler

iOS 12’deki H Harfi Hatası

Bir hafta önce kullanıma sunulan Apple‘ın işletim sisteminin son versiyonu iOS 12’deki H harfi hatası hayal kırıklığına sebep oldu. İyileştirmeler ve yeniliklerle çok daha iyi bir performans alabilmek için merakla beklenen son güncelleme iOS 12‘de rehberde bulunmayan H harfi, kullanıcılarını oldukça zor durumda bırakıyor.

iOS 12’deki H Harfi Hatası

Evet yanlış okumadınız, iOS 12‘de rehber bölümünde hızlı erişim sağlayan alfabe sıralamasında H harfi bulunmuyor. Yani rehberde H harfi ile başlayan isimlere direkt ulaşamıyor, ancak kişiler arasında ilerlediğinizde bu isimleri görebiliyorsunuz. Beta aşamasının ardından 17 Eylül’de kullanıma sunulan işletim sistemini milyonlarca kişinin cihazlarına yükledikten sonra karşılaştıkları iOS’deki H harfi hatası hem şaşırttı hem de moralleri bozdu.

Apple henüz konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Dolayısıyla hatanın kaynağı hakkında bilgi sahibi değiliz. Yine de bu ufak gibi gözükse de önemli hatanın kısa zaman sonra yapılacak bir güncellemeyle Apple tarafından giderileceği düşünülüyor.