Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Armani Exchange Connected İle Akıllı Saat Pazarına Girdi

Dünyaca ünlü moda markası Armani, Fossil tarafından geliştirilen ilk akıllı saati Connected‘ın tanıtımını gerçekleştirdi. Marka, bugün itibariyle ABD’de satışa sunulan ilk akıllı saati Armani Exchange Connected ile akıllı saat pazarına girdi.

Armani Exchange Connected İle Akıllı Saat Pazarına Girdi

Fossil tarafından geliştirilen Armani Exchange Connected, 48mm’lik gövdeye sahip. Çelik kordonu bulunan saat; siyah, altın tonu, kömür siyahı ve gümüş renk seçenekleriyle geliyor. Belirttiğimiz renkler haricinde resmi olarak sunulan alternatif kordonları yok. Fakat  22mm’lik standart kordon yuvası bulunan akıllı saate bu ölçüde farklı saat kordonları da takılabiliyor.

Wear OS işletim sistemiyle çalışan ConnectedFossil Q Explorist HR benzeri bir teknolojiye sahip. Cihaza ilk bakışta gözümüze çarpan sağ tarafındaki bir adet dönen kurma düğmesine ek olarak bu düğmenin alt ve üstünde yer alan iki adet düğme daha.

Connected’ın teknik özelliklerine gelirsek Fossil‘in akıllı saatlerine benzer özelliklere ek olarak; kalp ritmi izleyicisi, Google Play uyumluluğu ve GPS gibi özellikleri de bulunuyor. 50 metreye kadar su geçirmeyen Connected ile dilediğiniz egzersizi yapabilme hatta yüzme şansına da sahipsiniz.

Armani Exchange Connected akıllı saatte bulunan 300 mAh’lik bataryayla kullanım süresinin bir veya iki olacağı tahmin ediliyor. Daha kesin rakamların saatin detaylı incelemelerinden sonra ortaya çıkması bekleniyor. Connected‘ın tam renkli ekranı kullanım kolaylığı sağlarken şık bir görüntü de çiziyor. Cihaz bugün itibariyle 295 USD’lik fiyat etiketiyle ABD’de satışa sunuldu.