Kategoriler
Rehberler

iOS 12: Siri Kestirmeler ile Haritalar’ı Çalıştırmak

Apple Haritalar ilk kullanıma sunulduğu günden bu yana biraz iyileşti ancak henüz Google Haritalar ile rekabet etmeye hazır değil. Apple, kullanıcıların Google Haritalar’ı kendi Haritalar uygulaması yerine kullanmasına izin veriyor. iOS 12 sayesinde Siri Kestirmeler ile Haritalar’ı çalıştırmak mümkün.

iOS 12: Siri Kestirmeler ile Haritalar’ı Çalıştırmak

Apple Haritalar’ı Siri Kestirmeları’nde kullanmak mümkün olsa da, bazı kullanıcılar Apple Haritalar yerine daha başarılı olan Google Haritalar’ı kullanabileceğinin farkında olmayabilir. Durum buysa, düzeltmek oldukça basit.

Siri Kestirmeler ve Google Haritalar

Google’ın çözümünü Siri Kestirmeler’de kullanmanız için Apple Haritalar uygulaması cihazınızda yüklü olması gerekiyor. Garip ancak durum böyle. Apple’ın navigasyon uygulamasını dilediğiniz zaman mağazadan tekrar indirebilirsiniz.

iOS 12: Siri Kestirmeler ile Haritalar'ı Çalıştırmak

Apple Haritalar uygulamasını telefonunuza yükledikten sonra, Google Haritalar şimdi Siri Kestirmeleri’nde görünmeye başlayacak. Ne yazık ki şu anki konumunuzu görme ya da yerel mağazaları arama gibi işlevleri hangi uygulamayla yapmak istediğinizi seçemiyorsunuz.

O nedenle Apple Haritalar hâlâ Siri Kestirmeler’i kullanırken daha fazla seçenek sunuyor. Yani Apple burada kendi uygulamasını kullanmayı zorunlu kılıyor denebilir. Bahsettiğimiz özellikler sizin için önemli değilse tercihinizi farklı yönde yapabilirsiniz.