Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 9’da Ayrık Ekran Özelliği Nasıl Açılır?

Samsung Galaxy Note 9’un 6.4 inç AMOLED ekranı ile, ekranın bir yarısını başka bir uygulamaya ayırmak yeri geldiğinde kullanışlı olabilir. Sorun özelliği destekleyen uygulamalar listesinde büyük eksiklikler olması. Ancak Samsung bunun için bir çözüm sunuyor. Peki Samsung Galaxy Note 9’da ayrık ekran özelliği nasıl açılır?

Samsung Galaxy Note 9’da Ayrık Ekran Özelliğini Kullanmak

Meşgul olduğumuz işte tüm ekrana ihtiyaç duymadığımız durumlarda bölünmüş ekran modu, en sevdiğimiz dizi ve filmleri izlememize olanak sağlıyor. Ayrık ekran özelliğinde büyük eksiklerden biri de Netflix. Note 9’un resim içinde resim (PIP) modu Netflix’de her zaman istendiği gibi çalışmıyor. Samsung’un sunduğu çözüm ise tüm uygulamalarda sorunsuz işliyor.

Adım 1 – Good Lock 2018 Kurun

Çoğu Samsung telefonunda olduğu gibi, Galaxy Note 9 da Samsung’a özgü uygulamaları ve modları içeren Galaxy Uygulamaları olarak bilinen ikinci bir uygulama mağazasıyla geliyor. Herhangi bir uygulama için bölünmüş ekran sağlayan mod’u burada bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

Uygulamanızın çekmecesinde Galaxy Apps’ı bulun ve açın. Uygulamada Good Lock 2018’i arayın ve her zamanki gibi yükleyin.

Adım 2 – MultiStar Yükleyin

Good Lock 2018’i kurduktan sonra uygulamayı açın. Altı seçenekle karşılacaksınız. Hepsi cihazınızı özelleştirmek için kullanabileceğiniz ince ayarlardır. Çoklu ekran özelliği için “MultiStar” a ihtiyacınız olacak. Listeden seçin ve “Yükle” yi seçin.

3. Adım – Bir Uygulamada Bölünmüş Ekran Modunu Etkinleştirmek

Yüklendikten sonra, Good Lock 2018 uygulamasına geri dönün. MultiStar uzantısının başarıyla yüklendiğini belirten yeşil bir onay görmelisiniz.

Multistar seçeneklerden “Tüm uygulamalarda çoklu pencere aç” seçeneği sunulur. Bu seçeneği açın. Bu özelliğin çalışması için Galaxy Note 9 cihazınızı yeniden başlatmanızı isteyen bir bilgi ekran görünecek.

Özelliğin sadece Android 8.1 ve üstünde mevcut olduğunu belirtelim. Bu yüzden, Galaxy S9 ve Note 8 gibi Android 8.0 çalıştıran telefonlarda Good Lock ve MultiStar eklentisini kurmak ve çoklu ekran özelliğini açmak için 8.1’e güncellemeniz gerekir.