Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy P30 ve Galaxy P30+ Akıllı Telefonlar LCD Ekranla Geliyor

Samsung Galaxy P30 ve Galaxy P30+ akıllı telefonlarla ilgili bilgiler var. Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung, yıllardır akıllı telefonlarında büyük ölçüde AMOLED ekranlara yer vermeyi tercih etti. Duruma bakılırsa firmanın bazı yeni akıllı telefonlarında LCD ekranlar kullanılacak.

LCD ekran içerecek olan yeni akıllı telefon modellerinin Galaxy P30 ve Galaxy P30+ ismini taşıması bekleniyor. Bu noktada cihazların teknik detaylarıyla ilgili pek fazla bilgi yok. Ekran en boy oranlarının son dönemde popülerleşen 18:9 olması muhtemel. Galaxy P serisinin daha çok Çin ve Hindistan gibi ülkelerde kullanıcılarla buluşturulacağı belirtiliyor. Teknik özellikler itibariyle ürünlerin orta seviyeye konumlandırılması mümkün.

Samsung Galaxy P30 ve Galaxy P30+ Akıllı Telefonlar LCD Ekranla Geliyor

Samsung’un yeni akıllı telefonlarında üç adet arka kamera ve tek parçalı cam gövde tasarımı gibi sürprizler olabilir. Muhtemelen Qualcomm’un Snapdragon yongasetleri akıllı telefonlara güç verecek. Çok sayıda renk seçeneğiyle birlikte mağazaların rafları süslenecek. Bu adım ilk olarak Huawei ve bu firmanın markası olan Honor tarafından atılmıştı. Ardından Xiaomi ve Samsung gibi firmalar da adapte oldu.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?

Kaynaklar aksini iddia ediyor olsa da cihazlarda ekrana gömülü parmak izi okuyucunun yer bulmasını beklemiyoruz.

Samsung’un yeni akıllı telefon modelleri Galaxy P30 ve Galaxy P30+’ın önümüzdeki ay resmen duyurulması söz konusu olacak. 11 Ekim’deki Galaxy A9 Pro (2018) tanıtım etkinliğinde bu cihazlar da kendilerine yer bulabilir.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.