Kategoriler
Haberler

iPhone XS Max’in Maliyeti 443 USD

iPhone XS Max fiyatı temel sürüm için 1,099 USD, 256 GB’lık sürüm için 1,249 USD ve 512 GB içinse 1,449 USD olarak Apple tarafından açıklandı. TechInsights‘a göre büyük iPhone’un bileşen maliyeti, önceki yıla göre iPhone X’in temel maliyetinden yaklaşık 50 USD daha fazla.

iPhone XS Max’in Maliyeti 443 USD

iPhone XS Max'in Maliyeti 443 Dolar

iPhone XS Max’in maliyeti ünlü web sitesi tarafından 443 USD olarak açıklandı. Grafiğe bakacak olursak, OLED panel üst üste ikinci yıl en pahalı bileşen oluyor. Panel Koreli rakip Samsung tarafından üretilmiş. Ekranın maliyeti düşünüldüğünde Samsung yeni iPhone’ların satışından iyi kâr edeceğe benziyor.

Panel maliyeti sadece %5 artmış. Enflasyon belki bu durumu açıklayabilir ancak herkes bu argümanı kabul etmezdi. Elbette şimdi daha büyük bir panel söz konusu; geçen senenin 5.8 inç ekranına kıyasla XS Max 6.3 inç ekranla geliyor.

En pahalı ikinci bileşen ise iPhone X’te 66 USD olan ve iPhone XS Max’te 72 USD’ye çıkan yonga seti olmuş. Bu da %10’luk bir artış demek. Grafiğe bakıldığında, 2018’de Apple için neredeyse her şey daha pahalı. Sadece montaj malzemeleri ve RF anteni geçen yıldan daha ucuz. Elbette insanlara bu 1100 USD telefonu satmak için gerekli pazarlama ve reklam bütçesi de unutulmamalı.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum