Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy S9 Sıfırlama Sonrası Google Hesabı Sorunu ve Çözümü

Samsung Galaxy S9 sıfırlama sonrası Google hesabı sorunu ve sorunun çözümü için ne yapabileceğinize bakacağız. Güney Kore merkezli teknoloji firması Samsung’un üst düzey akıllı telefon modellerinden Galaxy S9’a sahipseniz ve cihazı herhangi bir sebeple fabrika ayarlarına döndürdüyseniz ilk açılışta önceki Google hesabıyla oturum açmanız istenebilir. Bu hesabın parolasını anımsayamıyor olabilir, yeni bir hesapla giriş yapmak isteyebilirsiniz. Bunun için ele aldığımız aşamaları izlemeniz yeterli olacaktır.

Samsung Galaxy S9 Sıfırlama Sonrası Google Hesabı Sorunu ve Çözümü

Öncelikle akıllı telefonu en azından % 70 seviyesine şarj edin. Samsung USB sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin. Odin‘i Windows işletim sistemli bilgisayarınıza indirin. Cihazınızla uyumlu kombinasyon firmware’ini buradan indirin.

Akıllı telefonu download modunda başlatmanız lazım. Cihazı güç tuşunu kullanarak kapatın. Ses artırma ve ses azaltma tuşlarına basılı tutun. Ekranda Warning uyarısı belirince tuşları serbest bırakın ve ses artırma tuşuna basın.

Akıllı telefonu USB kablosu ile PC’ye bağlayın.

Odin aracını Windows’ta yönetici olarak çalıştırın. Odin arayüzünde ID:COM bölümü mavi renge bürünecektir.

Odin’de AP kutucuğuna tıklayın ve indirmiş olduğunuz kombinasyon firmware’ini seçin.

Flash’lama için Start butonuna tıklayın.

Odin’de PASS! mesajını görünce akıllı telefondaki USB kablosunu çıkarın.

Cihazı yeniden başlatın. Galaxy S9 açıldığında SettingsAbout phone menüsüne gidin ve Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunun. Developer Options menüsü etkinleşecektir. Settings menüsüne dönün, Developer Options‘a girin ve buradaki USB Debugging seçeneğini aktive edin.

Tebrikler, artık sorun çözülmüş olacak. Şimdi buradaki bağlantıya erişip cihazınızla uyumlu yeni stock ROM’u yükleyebilirsiniz.