Kategoriler
Apps & Oyunlar

Shazam, Artık Reklamsız Hizmet Verecek

Yatırımlarında hız kesmeyen Apple geçen senenin sonunda, Londra merkezli müzik tanıma şirketi Shazam’ı satın aldığını açıklamıştı. Shazam için 400 milyon USD’yi gözden çıkaran Apple tarafından gelen son bilgilere göre, önümüzdeki dönemde tüm reklamlar kaldırılacak ve Shazam, artık reklamsız hizmet verecek.

Shazam, Artık Reklamsız Hizmet Verecek

Kullanıcıların hatırlayamadıkları veya bilmedikleri müzikleri bulmaya yarayan Shazam uygulaması, bugüne kadar 1 milyardan fazla indirme rakamına ulaştı. Zaman içerisinde daha da zengin hale gelen veri tabanından seçip çıkardığı müzikleri kullanıcılara sunan bu başarılı uygulama, şarkıyı dinleyebileceğiniz başka sitelere yönlendirme de yapabiliyor

Halihazırdaki uygulamada reklamsız seçenek için kullanıcılar 3 USD ödemek durumunda kalıyorlar. Son gelişmelere göre uygulamanın App Store‘da güncellenmesinin ardından Shazam’ın hizmetlerinden ücretsiz faydalanılabilecek.

Apple yaptığı açıklamada Shazam‘ın Android versiyonunun kapanması gibi bir durumun  söz konusu olmadığını da belirtti. Hatta uygulamanın Android 9 Pie’ı destekleyen Android sürümü geçtiğimiz günlerde güncellendi.

Apple Music’in Başkan Yardımcısı Oliver Schusser, satın alma işlemiyle ilgili yaptığı açıklamada: “Apple ve Shazam‘ın birlikte uzun bir geçmişi var. App Store açıldığında Shazam indirilebilir ilk uygulamalardandı ve kısa sürede müzik bölümü için vazgeçilmezlerden biri haline geldi. Ortak müzik ve yenilikçilik sevgisiyle beraber kullanıcılara müzikleri keşfetmek, deneyimlemek ve eğlenmek için daha iyi yollar sunmak için heyecanlıyız.” dedi.