Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram’da Paylaşılacak Videonun Kapak Fotoğrafını Ayarlama

Instagram’a video attığınızda Instagram profilinizde videonun başlangıç yeri videonun kapak fotoğrafı olarak gözükür. Eğer videonun daha güzel bir kesitini kapak fotoğrafı olarak ayarlamak istiyorsanız bunu gönderiyi paylaşacağınız esnada yapabilirsiniz.

Instagram’da Paylaşılacak Videonun Kapak Fotoğrafını Ayarlama

Instagram uygulamasında paylaşılacak videonun kapak fotoğrafını ayarlamak için ilk olarak uygulamaya girin ve uygulama ana ekranının altında tam ortada yer alan + işaretine tıklayın. Bu işarete tıkladığınızda karşınıza fotoğraf ve videolarınızın yer aldığı kütüphane açılacaktır. Kütüphaneden, Instagram’da paylaşacağınız videoyu seçin. Daha sonra sağ üst köşedeki İleri butonuna tıklayın.

İleri butonuna tıkladıktan sonra videoyu düzenleyebileceğiniz ekran ile karşılaşacaksınız. Buradan, videoya efekt ekleyebilir, videonun istediğiniz kısmını kesebilirsiniz. Filtrele, Kes, Kapak seçeneklerinden Kapak’a tıklayın.

Buradan videonun profilinizde kapak fotoğrafının nasıl gösterileceğini ayarlayabilirsiniz. Ekranın ortasındaki video kesitlerinin yer aldığı alanı parmağınızla sürükleyin. Kapak fotoğrafı olarak belirlemek istediğiniz kısmın üzerine bu şeridi getirin. Böylece videonuzun kapağı belirlenmiş olur. Son adım olarak ekranın sağ üst köşesindeki İleri’ye tıklayarak videoya açıklama ekleyebilir, video Twitter, Facebook gibi uygulamalarda videonun Instagram linkini paylaşabilir, videoya konum ve arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz. Tüm bunları yaptıktan sonra sağ üst köşedeki Paylaş butonuna tıklayarak videonuzu paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

Instagram uygulaması hakkında diğer tüm ipuçlarına sitemiz üzerinden buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.