Kategoriler
Konular

iOS: iMessage Kullanılmadığında Mesajı SMS Olarak Gönderme

iOS’un mesajlaşma uygulaması iMessage internet bağlantısı gerektiren bir uygulamadır. İnternet bağlantısı olmadığında attığınız mesajlar karşı tarafa gönderilemeyebilir. Bu sorunu yaşamak istemiyorsanız iMessage’dan internet bağlantısını kullanıp mesaj gönderemediğinizde otomatik olarak SMS gönderebilirsiniz. SMS’te operatörün mesajlaşma tarifeleri uygulanabilir. iMessage kullanılmadığında mesajı SMS olarak gönderme işlemi için yazımızı okumaya devam edin…

iOS: iMessage Kullanılmadığında Mesajı SMS Olarak Gönderme

iMessage uygulamasından karşı tarafa mesaj attığınızda mesaj gönderilmiyorsa mesajın SMS olarak gönderilmesi için telefonun Ayarlar bölümüne girin ve buradaki seçeneklerden Mesajlaşma‘yı seçin. Daha sonra Mesajlaşma ekranındaki seçeneklerden SMS Olarak Gönder butonunun üzerine hafifçe dokunun. Buton etkinleştirildiğinde bu özellik aktif olacaktır.

iMessage özelliğinde internet bağlantısı sayesinde atacağınız mesajların sadece iPhone, iPad, iPod Touch ve Mac arasında gönderileceğini unutmayın. iMessage üzerinden operatörünüzün SMS tarifesine tâbi tutulmaması için sadece Apple cihazları arasında mesajlaşabilirsiniz. iMessage’dan Android ve diğer işletim sistemli telefonlara mesaj atmak istediğinizde SMS tarifesi devreye girer.

SMS tarifeniz bittiği zaman bu özelliği tekrar Ayarlar > Mesajlaşma ekranından kapatabilir, SMS olarak gönderilen mesajların hattınızın faturasına ek ücret olarak yansımasının önüne geçebilirsiniz. İnternet bağlantınız bulunmadığında, iOS cihazlar arasındaki mesajlaşma, SMS olarak gönderilir. Eğer iMessage’ı kapatarak internet bağlantısı üzerinden mesajlaşmak istemiyorsanız da iMessage’ı Mesajlaşma ekranındaki seçeneklerden kapatabilirsiniz.

iMessage Kullanılmadığında Mesajı SMS Olarak Gönderme ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forum sayfamız üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forum sayfamıza buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!