Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy P30’un Merak Edilen Tasarımı

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un Galaxy P30 ve Galaxy P30+ telefonları son dönemin en merak edilen konuları arasında . Bugün ulaşan bilgiler P30 hakkındaki önemli detayların ortaya çıktığını gösteriyor. İşte Samsung Galaxy P30’un merak edilen tasarımı…

Samsung Galaxy P30’un merak edilen tasarımı

Kısa süre önce Ice Universe tarafından yapılan açıklamada Galaxy P serisi yalanlandı. Yeni cihazların Galaxy A serisi altında satışa sunulacağı ve Galaxy A6s isminde karar kılındığı belirtildi. Diğer taraftan ise bilinen adıyla Galaxy P30‘un tasarımı TENAA tarafından onaylanarak, cihazın görüntüsüyle ilgili meraklar giderildi.

Standart bir tasarıma sahip Galaxy P30, 5.99 inç büyüklüğündeki çentiksiz LCD ekranıyla kullanıcılarını karşılayacak. P30‘un arka kısmında parmak izi okuyucu bulunuyor. Böylece ekrandan parmak izi okuyucunun bu modelde yer almayacağını anlamış oluyoruz.

Ancak belki de firma ekrana entegre parmak izi özelliğini Galaxy P30+ ile sunmayı planlıyor olabilir. Diğer bir ihtimal ise tüm bu iddialar sadece dedikodudan ibaret ve ekrandan parmak izi okuyucuyu ilk olarak ancak Galaxy S10 modelinde görebileceğiz.

Cihazın diğer teknik özelliklerine bakarsak arkasında parmak izi okuyucunun yanı sıra çift lensli kamera ve flaş yer alan Galaxy P30, 3.300 mAh bir bataryadan beslenecek. Cihazın gücünü gücünü ise Snapdragon 660 işlemci ve 6 GB RAM’den alacağı söyleniyor.