Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Apple Watch Samsung Duo Şarj Cihazı ile Çalışıyor mu?

Samsung Wireless Charger Duo, bir telefonu ve Qi kablosuz teknolojisine sahip bir akıllı saati şarj etmek isteyenler için harika bir “hepsi bir arada” çözümdür. Duo şarj cihazı, Apple’ın en yeni telefonları (iPhone 8 ve sonrası) ile gayet iyi çalışıyor. Peki Apple Watch Samsung Duo şarj cihazı ile çalışıyor mu?

Apple Watch Samsung Duo Şarj Cihazı ile Çalışıyor mu?

Duo'yu iPhone'da çalıştırmak

Apple Watch, teknik olarak bir Qi telefon gibi şarj oluyor ancak özel bir şarj cihazı gerektiren özel bir uygulama kullanıyor. Dolayısıyla iPhone’ların aksine Apple Watch’ları normal bir Qi şarj cihazına koyup düzgün çalışmasını bekleyemezsiniz.

Apple, AirPower kablosuz şarj cihazının nasıl piyasaya süreceğini çözene dek hem iPhone hem de Apple Watch’a sahip olan kişiler için Samsung Kablosuz Şarj Cihazı Duo gibi bir çözüm yok. Bu, normal manyetik Apple Watch şarj cihazını kullanmak zorunda olduğunuz anlamına gelmiyor.

Piyasada üçüncü parti şarj standı seçenekleri bulunuyor. Bunları kullanarak hem Apple Watch’ı şarj edebiliyor ve saat şarj olurken kullanabiliyorsunuz. Bestand 2’si 1 arada kablosuz şarj standı bunlardan biri.