Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Huawei Akıllı Saati “Watch GT” 14 Gün Pil Ömrü Sunuyor

Huawei Watch GT isimli yeni bir Huawei akıllı saatinin Mate 20 ile birlikte tanıtılabileceği ortaya çıktı. Watch GT fiyat ve özellikleri ilgi çekiyor.

Huawei Watch GT Sport Akıllı Saat - Siyah Fiyatı

Huawei Akıllı Saati “Watch GT” 14 Gün Pil Ömrü Sunuyor

Huawei’in önceki akıllı saati olan Huawei Watch 2 son teknoloji bir ürün olmasına karşın beğenilmeyen tasarımı ve zayıf yapısıyla büyük bir kitleyi yakalayamamıştı. Watch GT’nin hem selefinin yerini alması hem de orijinal Huawei Watch kadar başarılı olması bekleniyor.

Yukarıda gösterilen işlenmiş görüntü, görünüşe göre Huawei Watch GT Classic / Style’a ait. Bununla birlikte, farklı bir çerçeve ve bant ile Huawei Watch Sport olarak adlandırılan başka bir model daha olacak. Burada gördüğümüz modelin büyük bir 1.39 inçlik OLED ekranı, sağda iki adet fiziksel butonu ve deri + silikon bantlı metal bir kasası bulunuyor.

Dahili GPS, NFC ve “yüzmeye dayanıklı” tasarımı onaylananlar özellikler arasında. Ancak kalp atış hızı sensörü veya hangi işlemcinin kullanılacağı hala net değil. Ayrıca, Watch GT’nin Wear OS tarafından destekleneceği düşünülürken, işletim sistemi ile ilgili henüz bilgi verilmediği dikkat çekiyor.

Huawei Watch GT‘nin içinde büyük bir 420 mAh pil olduğu bildiriliyor ve özel bir güç tasarrufu modu sayesinde saatinizi şarj cihazına takmadan 14 güne kadar kullanabiliyorsunuz. Huawei Watch GT 16 Ekim’de Mate 20 akıllı tefonu ile birlikte tanıtılacak ve fiyatı 199 ila 229 avro arasında olacak.