Kategoriler
Rehberler

Xiaomi Redmi 6, Redmi 6A ve Redmi 6 Pro’da Ekran Görüntüsü Almak

Xiaomi Redmi 6, Redmi 6A ve Redmi 6 Pro’da ekran görüntüsü almak için kullanılabilecek yöntemlerden bahsedeceğiz. Android işletim sistemli akıllı telefonlardaki ekran görüntüsü alma özelliğinin ne kadar faydalı olduğu konusunda sanıyoruz herkes fikir birliği içerisindedir. Zaman zaman çeşitli internet sitelerinde veya sosyal ağlarda gördüğümüz içerikleri bir kenara kaydetmek / arkadaşlarımızla paylaşmak için ekran görüntüsü alıyoruz. Bu özellik bizim gibi içerikler hazırlayan teknoloji editörlerinin işlerini de hayli kolaylaştırmakta. Yeni bir akıllı telefon satın alan kullanıcıların yaptıkları ilk şeylerden birisi doğal olarak cihazda ekran görüntüsünün nasıl alınabildiğini öğrenmek oluyor.

Dilerseniz şimdi Xiaomi’nin güncel akıllı telefon modelleri Redmi 6, Redmi 6A ve Redmi 6 Pro’da ekran görüntüsü almak için hangi yöntemlerin kullanılabileceğine bakalım.

Xiaomi Redmi 6, Redmi 6A ve Redmi 6 Pro’da Ekran Görüntüsü Almak

Fiziksel Tuşları Kullanarak

  • Görüntüsünü elde etmek istediğiniz ekran / sayfa / içeriği açın.
  • Akıllı telefonun güç ve ses azaltma butonlarına aynı anda basın ve 1 – 2 saniye kadar basılı tutun. Ekran görüntüsü yakalama efektini görecek ve sesi duyacaksınız. Ekran görüntüsü alınmış oluyor, tuşları bırakabilirsiniz.
  • Yakaladığınız görüntüye bakmak için bildirim çubuğunu aşağı çekebilir ve ekran görüntüsü alma bildirimine dokunabilirsiniz. Akıllı telefonunuzda bir fotoğraf editörü uygulaması mevcutsa ekran görüntüsünü bu uygulama ile düzenleyebilir ya da düzenlemeden doğrudan arkadaşlarınızla sosyal medya / anlık mesajlaşma uygulamaları aracılığıyla kolayca paylaşabilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Mac'te FaceTime araması nasıl kaydedilir?

3 Parmakla Kaydırma Jestini Kullanarak

  • Akıllı telefonda Settings menüsüne erişin.
  • Bu menüdeki arama kutucuğunda screenshot sözcüğüyle arama yapın.
  • Sonuçlarda beliren Take a screenshot seçeneğine dokunun.
  • Optional Gestures and Button bölümündeki Slide 3 fingers down‘ı seçin.
  • Test için üç parmağınızla aşağı doğru kaydırma hareketi uygulayın, ekran görüntüsü alınacaktır.
  • Görüntüsünü almak istediğiniz ekran / sayfa / içeriklerde üç parmakla kaydırma jestini kullanabilirsiniz.

Üçüncü bir yöntem olarak bildirim alanındaki hızlı ayarlar kısmında yer alan Screenshot seçeneğinden de yararlanabilirsiniz.