Kategoriler
Konular

Android Telefonda Yedi Siri Alternatifi

Telefonlarımız, yalnızca sevdiğimiz kişileri (veya sevmediğimiz bazı insanları) aramak için kullandığımız cihazlar değildir. Yaşamımızın bir parçası durumundalar. Siri yapay zeka robotu bunun önemli bir örneği. İşte Android telefonda yedi Siri alternatifi.

Android Telefonda Yedi Siri Alternatifi

Android Telefonda 7 Siri Alternatifi

Aşağıda Android telefonda kullanabileceğiniz en iyi Siri alternatiflerini sıraladık. Çoğu ücretsiz olarak indirilip kullanılabiliyor. Bazılarıyla ücretli sürümlere sahip.

1. Google Asistan

Gmail kullanıcıları, Android sahipleri ve YouTube izleyicileri Google’a yıllar boyunca bol miktarda veri gönderdiler. Google Now, bu verileri kullanarak kullanıcıya içerikler gösteren bir servisti. Google Asistan ise arama geçmişinize, neleri izlediğinize ve gelen kutunuza neler geldiğine dayanarak size öneriler gösterir. Siri ile oldukça benzerdir ve hatta daha gelişmiş olduğu söylenebilir.

İndir: Google Asistan (Ücretsiz)

2. Cortana

Apple’ın Siri’si var ve Android’de Google Asistan var. Microsoft, Windows Phone’un böyle bir şeye ihtiyacı olduğunu düşündü, bu yüzden Cortana’yı çıkardı. Ama şirket orada durmadı. Daha sonra Android ve iOS için sürümler yayınladı.

Indir: Microsoft Cortana (Ücretsiz)

3. Amazon Alexa

Yıllardır Amazon dijital asistan çıkarması bekleniyordu. Yaygın olarak bilinen tek tüketici ürünleri Kindle tabletlerdi. Ancak şirketin Echo akıllı hoparlörleri, Alexa’yı dünya çapında bir dijital asistan yaptı ve de yapay zeka robotu haline getirdi.

İndir: Amazon Alexa (Ücretsiz)

4. Lyra Sanal Asistanı

Lyra uygulaması, Lyra’nın anlayabileceği komut türleriyle ilgili önerilerin yanı sıra basit bir görünüme sahiptir. Haberleri okuyabilir, konuşmayı tercüme edebilir ve uygulamanın içinden müzik dinleyebilirsiniz.

İndir: Lyra (Ücretsiz)

5. Robin

Belki bilgilerinizi kişisel asistanların arkasındaki şirketlerle paylaşmaktan memnuniyet duymuyor olabilirsiniz. Gayet anlaşılabilir. Neyse ki, küçük geliştiricilerin sunduğu başka seçenekler de var. Robin onlardan biri ve gayet başarılı.

İndir: Robin (Ücretsiz)

6. Dragon Mobile Assistant

Dragon, Google’dan ziyade kendi sesli dikte motorunu kullanıyor. Bu yüzden bu asistanın sesinizi tanımada daha iyi bir iş çıkardığını görebilirsiniz. Dragon’ın ekranınız kapalıyken bile komutlarınızı her zaman dinlemesini isteyebilirsiniz.

İndir: Dragon Mobile Assistant (Ücretsiz)

7. Smart Voice Assistant

Smart Voice Assistant ne modern ne de eski görünümlü bir uygulama. Ancak Android Lollipop’dan bu yana gayet iyi çalışıyor. Uygulama Türkçe dil desteğiyle gelmese de kullanıcı bir anlamda ona Türkçe konuşmayı öğretebiliyor.

İndir: Smart Voice Assistant (Ücretsiz)

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum