Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram’da iPhone XS Max ve iPhone XR Ekran Çözünürlüğü İçin Güncelleme

Sosyal medyanın en popüler uygulaması Instagram, geçtiğimiz günlerde tanıtılan geniş ekranlı iPhone modelleri için ekran çözünürlüğü desteği sağlayan güncellemesini yayınladı. Instagram’da iPhone XS Max ve iPhone XR ekran çözünürlüğü için güncelleme ile uygulamanın iOS versiyonu büyük ekranlar için optimize edildi.

Instagram’da iPhone XS Max ve iPhone XR Ekran Çözünürlüğü İçin Güncelleme

Apple‘ın geçtiğimiz günlerde tüketicilere tanıttığı yeni iPhone‘larının önceki modellerinden daha geniş ekranlara sahip olması, uygulamalarda güncellenme gerekliliğini doğurdu. 5.8 inçlik ekrana ve çözünürlüğe sahip iPhone X ve iPhone Xs için herhangi bir güncelleme gerekliliği yok. Fakat 6.5 inçlik iPhone XS Max ve 6.1 inçlik iPhone XR daha yüksek çözünürlüklü ekranlara sahip.

Bu durum karşısında Instagram, çok gecikmeden 65.0 güncellemesini kullanıcılarına sundu. Böylece uygulama iPhone XS Max ve iPhone XR ekranları için uyumlu hale geldi. Instagram‘ın daha büyük ekranlar için optimize edilmesiyle büyük ekranda daha fazla içerik görüntülenebilir hale geldi.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi 7 fotoğraf kolaj uygulaması

Instagram, 65.0 güncellemesi öncesinde uygulamanın iPhone X versiyonunun ölçeklendirilmiş halini sunmaktaydı. Yani  iPhone XS Max sahipleri, biraz bulanık görüntüler sunsa da Instagram‘ın ekrana göre büyütülmüş versiyonunu kullanıyorlardı. Bu güncelleme sayesinde ise uygulama kullanıcılarını 6.5 inçlik ekrana uygun keskin görüntülerle buluşturuyor.

Instagram‘ın geniş ekranlar için çözünürlük desteği sunan iPhone XS Max ve iPhone XR modellerine uygun 65.0 güncellemesi App Store‘dan indirebilir.