Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram’da Ad Etiketi Oluşturma

Instagram’a yeni gelen Ad Etiketi özelliği ile kullanıcı hesapları arama motorunda daha kolay bulunabiliyor. Instagram arama motorunda isim ve soyad arattığınızda isim ve soyisim benzerliğine sahip birçok kullanıcı listelenebiliyor. Bu özelliği kullanarak ad etiketi oluşturmuş kişilerin profillerine hemen gidebilirsiniz.

Instagram’da Ad Etiketi Oluşturma

Instagram uygulamasında ad etiketi oluşturmak için Instagram uygulamasına gidin. Uygulama ana ekranının sağ alt tarafındaki profil butonuna dokunun. Profil ekranınızın sağ üstündeki üç çizgiye tıklayarak buradaki seçeneklerden Ad Etiketi‘ne gidin. Açılan ekrandan kendinize bir ad etiketi oluşturabilirsiniz.

Ad etiketini istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. İfade Simgesi ekranında, ekranın ortasında yazılı olan kullanıcı adınızın üstünde birbirini tekrarlayan ifadelerin bulunduğu bölüme bir kez dokunun. Açılan sembollerden istediğinizi seçin. Böylece ad etiketiniz emojiler ve bu emojilerin ortasında duran kullanıcı adınız olacaktır.

Ad etiketi oluşturma ekranının üstündeki İfade Simgesi yazısına dokunarak ad etiketi tercihinizi Selfie olarak da yapabilirsiniz. Bu ekranda suratınızı çekmeniz için ayrılan ufak pencereye suratınızı yerleştirin ve ekrandaki emojiyi suratınıza tam yerleşecek şekilde ayarlayın. Bu emojinin üzerine dokunarak da emojiyi değiştirebilirsiniz.

Ad etiketi tercihinizi Selfie olarak da uygulamak istemiyorsanız ekranın üsündeki Selfie butonuna dokunarak Renk tercihine geçiş yapabilirsiniz. Renk ekranındaki kullanıcı adınızın arkasındaki renklerin üzerine hafifçe dokunarak renkleri değiştirebilirsiniz.

Ad etiketinizi oluşturduktan sonra ad etiketi ekranının sağ üst köşesindeki Paylaş butonuna dokunun. Oluşturduğunuz ad etiketini WhatsApp, Mail ve diğer uygulamalar üzerinden kişilerle paylaşabilirsiniz. Ayrıca Görüntüyü Kaydet‘e tıklayarak ad etiketinizi fotoğraf galerinize kaydedebilirsiniz.

Ad etiketi ile kullanıcı aratmak istediğinizde, Instagram’da arama ekranına girdiğinde arama ekranının sağ üst köşesindeki Fotoğraf Galerisi ekranına dokunun. Fotoğraf galerisine kaydettiğiniz, ad etiketi oluşturmuş ad etiketini seçin. Ad etiketini tarattığınızda arattığınız kullanıcının profili direkt karşınıza çıkar.