Kategoriler
Aksesuarlar

Nokia True Wireless Earbuds, Airpods’a Rakip Olmaya Geldi

Apple‘ın etkisiyle akıllı telefonlardan 3.5mm kulaklık girişlerinin kaldırılması neticesinde kablosuz kulaklıklara olan rağbet günden güne artmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Nokia 7.1 akıllı telefonunun duyurusuyla birlikte kablosuz kulaklık modeli True Wireless Earbuds ve Pro Wireless Earphones da tanıtıldı. Tanıtımda paylaşılan detaylar gösteriyor ki Nokia True Wireless Earbuds, Airpods’a rakip olmaya geldi.

Nokia True Wireless Earbuds, Airpods’a Rakip Olmaya Geldi

Nokia True Wireless Earbuds modeli stereo ses kalitesi ile en iyi ses deneyimini sunmayı amaçlıyor. Siyah renkli kulaklıkların her biri sadece 5 gr ağırlığında. Rahat ve kolay kullanım sunan kulaklıklar tere ve su sıçramalarına karşı da oldukça dayanıklı. True Wireless Earbuds’ı Airpods ile benzer olarak silindir şeklindeki taşıma çantasıyla şarj edebiliyorsunuz. Tek şarj ile 4 saat kullanılabilen True Wireless Earbuds, kutudaki batarya desteği ile ekstra 10 saat daha kullanılabiliyor.

Dahili mikrofon sayesinde eller serbest görüşme de yapabilen kulaklıklar Bluetooth 5.0 üzerinden de cihazlarla kolayca bağlantı kurabiliyor. Tere ve su sıçramalarına dayanıklı olan kulaklık aynı zamanda Bluetooth 5.0 üzerinden anlık olarak eşleşebiliyor. True Wireless Earbuds, Avrupa’daki satış fiyatı 129  Avro olarak açıklandı.

Tanıtımı gerçekleştirilen bir diğer kulaklık olan Nokia Pro Wireless Earphones ise daha çok spor meraklılarına uygun bir kablosuz kulaklık. 27.5 cm ara kablosu kulaklıkların spor yaparken düşme ihtimalini ortadan kaldırıyor. Bu haliyle 45 gr ağırlığına ulaşıyor. Ayrıca, tek bir şarj ile 10 saate kadar kullanım ömrü sunuyor.

Tere ve su sıçramalarına karşı dayanıklı kulaklıklarla telefon görüşmesi yapılabiliyor. Gelen çağrılarda titreşimle uyarı veren Pro Wireless Earphones‘da çağırıyı sonlandırmak veya müziği durdurmak için kulaklığı çıkararak manyetik sürücüleri birbirine tutturmak yeterli. Qualcomm aptX teknolojisi ile HD kalite sunan Pro Wireless Earphones‘un satış fiyatı ise 69  Avro olacak.