Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android ve iOS: En İyi Dört Bilgi Yarışması Oyunu

Akıllı telefonunuzda bilgi yarışması oynayarak genel kültürünüzü geliştirebilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bilgi yarışması oyunları, oyuncuları rekabet içine sokar ve oyunu oynarken eğlenmenizi sağlar. Bu yazımızda sizlere uygulama mağazalarında yer alan, Android ve iOS için en iyi dört bilgi yarışması oyununu listeleyeceğiz.

Bil ve Fethet, hızlı oynanan, devasa ve çok oyunculu stratejik ...

Android ve iOS: En İyi Dört Bilgi Yarışması Oyunu

1- Bil ve Fethet

Bil ve Fethet, birbirinden farklı binlerce soruyla oyuncuların hafızasını zorluyor. Oyunda birden fazla kişi ile bir yarışma içerisinde olup, Türkiye haritası üzerinden şehirlere sahip olabilirsiniz. Rakibinizin kalesine saldırarak, sorulan sorulara doğru yanıt vererek rakibinizin kalesini yıkabilirsiniz. Bil ve Fethet’teki sorular hem test usülü, hem de sayılar ile cevaplayabileceğiniz türden.

2- Trivia Crack

Trivia Crack, son zamanlarda en popüler bilgi yarışmaları arasında yer almaktadır. Trivia Crack’i farklı dillerde de oynayarak diğer uluslardan kişilerle de yarışabilirsiniz. Birbirinden farklı kategorilerden gelen sorulara doğru cevaplar bilerek oyun içerisinde kategorileri bitirmeye çalışabilir, turnuvalara katılabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz kategoriyi seçerek sadece o kategoride soru cevaplamak isteyen rakiplerle eşleşebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?

3- QuizUp

QuizUp, yüzden fazla farklı kategoriye sahip bir bilgi yarışması oyunudur. Rakibin dünyanın bir ucundan da çıkabileceği bu oyunda önemli olan iki faktör vardır: Zaman ve Doğru Cevap!

Rakibinizle oyun oynarken oyun içinde sohbet edebilir, oyunda en sevdiğiniz kategoriyi favorileriniz arasına ekleyerek kategoriyi bulmakta zorluk çekmezsiniz. QuizUp ile dil gelişimi sağlayabilir, farklı kültürler hakkında çeşitli bilgilere sahip olabilirsiniz.

4- Sorupanda – Bilgi Yarışması

Sorupanda, genel kültür, coğrafya, spor, müzik ve bilim kategorilerinden soru cevaplayabileceğiniz bir bilgi yarışmasıdır. Uygulamada üç farklı oyun türü bulunuyor. Turnuva moduyla rakibinizle bilginizi yarıştırabilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Rakibinize meydan okuyarak rakibinizi egale edebilir, turnuva modunda da 8 kişi arasından 1. sıraya yerleşebilirsiniz.