Android ve iOS: En İyi Dört Bilgi Yarışması Oyunu


Akıllı telefonunuzda bilgi yarışması oynayarak genel kültürünüzü geliştirebilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Bilgi yarışması oyunları, oyuncuları rekabet içine sokar ve oyunu oynarken eğlenmenizi sağlar. Bu yazımızda sizlere uygulama mağazalarında yer alan, Android ve iOS için en iyi dört bilgi yarışması oyununu listeleyeceğiz.

Android ve iOS: En İyi Dört Bilgi Yarışması Oyunu

1- Bil ve Fethet

Bil ve Fethet, birbirinden farklı binlerce soruyla oyuncuların hafızasını zorluyor. Oyunda birden fazla kişi ile bir yarışma içerisinde olup, Türkiye haritası üzerinden şehirlere sahip olabilirsiniz. Rakibinizin kalesine saldırarak, sorulan sorulara doğru yanıt vererek rakibinizin kalesini yıkabilirsiniz. Bil ve Fethet'teki sorular hem test usülü, hem de sayılar ile cevaplayabileceğiniz türden.

Bil ve Fethet
Bil ve Fethet
Developer: THX Games Zrt.
Price: Free
‎Bil ve Fethet
‎Bil ve Fethet
Developer: THX GAMES Zrt
Price: Free+

2- Trivia Crack

Trivia Crack, son zamanlarda en popüler bilgi yarışmaları arasında yer almaktadır. Trivia Crack'i farklı dillerde de oynayarak diğer uluslardan kişilerle de yarışabilirsiniz. Birbirinden farklı kategorilerden gelen sorulara doğru cevaplar bilerek oyun içerisinde kategorileri bitirmeye çalışabilir, turnuvalara katılabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz kategoriyi seçerek sadece o kategoride soru cevaplamak isteyen rakiplerle eşleşebilirsiniz.

Trivia Crack Türkçe
Trivia Crack Türkçe
Developer: Etermax
Price: Free
‎Trivia Crack
‎Trivia Crack
Developer: Etermax
Price: Free+

3- QuizUp

QuizUp, yüzden fazla farklı kategoriye sahip bir bilgi yarışması oyunudur. Rakibin dünyanın bir ucundan da çıkabileceği bu oyunda önemli olan iki faktör vardır: Zaman ve Doğru Cevap!


Rakibinizle oyun oynarken oyun içinde sohbet edebilir, oyunda en sevdiğiniz kategoriyi favorileriniz arasına ekleyerek kategoriyi bulmakta zorluk çekmezsiniz. QuizUp ile dil gelişimi sağlayabilir, farklı kültürler hakkında çeşitli bilgilere sahip olabilirsiniz.

QuizUp
QuizUp
Developer: Glu
Price: Free
‎QuizUp®
‎QuizUp®
Developer: Glu Games Inc
Price: Free+

4- Sorupanda – Bilgi Yarışması

Sorupanda, genel kültür, coğrafya, spor, müzik ve bilim kategorilerinden soru cevaplayabileceğiniz bir bilgi yarışmasıdır. Uygulamada üç farklı oyun türü bulunuyor. Turnuva moduyla rakibinizle bilginizi yarıştırabilir, eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Rakibinize meydan okuyarak rakibinizi egale edebilir, turnuva modunda da 8 kişi arasından 1. sıraya yerleşebilirsiniz.

Sorupanda - Bilgi Yarışması
Sorupanda - Bilgi Yarışması
Developer: Moralabs
Price: Free
‎Sorupanda - Bilgi Yarışması
‎Sorupanda - Bilgi Yarışması

Android ve iOS: En İyi Dört Bilgi Yarışması Oyunu ve diğer tüm konular hakkında sorularınızı bize forum sayfamız üzerinden yeni konu açarak iletebilirsiniz. Forum sayfamıza buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Sağlıcakla kalın!