Kategoriler
Rehberler

Android’de WhatsApp Durumunu Kaydetmek

Android telefonunuzda bir kimsenin WhatsApp durumunu kaydetmek isterseniz bunu birkaç kolay adımla gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi Android’de WhatsApp durumunu kaydetmek nasıl yapılır görelim.

Android’de WhatsApp Durumunu Kaydetmek

Android'de WhatsApp Durumunu Kaydetmek

İhtiyacınız olan şey, bir Android akıllı telefonda gizli klasörleri görmenizi sağlayan bir dosya yöneticisidir. Akıllı telefonunuzdaki dosya yöneticiniz gizli dosyaları görmenize izin vermiyorsa, Tetra Filer free veya Total Commander‘ı kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda Google Play’deki diğer dosya yöneticilerine göz atabilirsiniz. Çoğu Android cihazında bulunan varsayılan “Dosyalar” uygulaması bu iş için yeterlidir.

  • 1. Dosya yöneticinizi açın ve cihazınızın ana belleğine gidin.
  • 2. WhatsApp klasörüne gidin.
  • 3. Dosya yöneticiniz gizli klasörleri gösteriyorsa, burada en az iki tane gizli klasör görmelisiniz: .Shared ve .trash. Seçin ve Media ya da Medya’ya gidin. Bu adımdan sonra şurada görünüyor olmalısınız: “/storage/emulated/0/WhatsApp/Media” veya “/WhatsApp/Media”.
  • 4. Son olarak .Status klasörüne gidin. Buradan WhatsApp’ın telefonunuzda kaydettiği tüm durumları bulabilirsiniz (“/storage/emulated/0/WhatsApp/Media/.Statuses”). WhatsApp bu dosyaları 24 saatin ardından sileceğinden bir an önce başka dosyalara kopyalamak isteyebilirsiniz.