Kategoriler
Rehberler

Android: Google Play Store’da Sahte Uygulama Tanımlama

Google Play Store’da binlerce uygulama yer alıyor. Bu uygulamaların bazıları kötü amaçlı uygulamalar arasına girebiliyor. Görevi dışında daha çok diğer uygulamaların, internet sitelerinin reklamını yapan bu uygulamalar Android telefon kullanıcılarını memnun edemiyor. Bu yazımızda sizlere Google Play Store’da sahte uygulama tanımlama işleminden bahsedeceğiz. Yazımızı okumaya devam edin…

Android: Google Play Store’da Sahte Uygulama Tanımlama

1- Uygulama ve Uygulama Geliştirici Adını Kontrol Edin

Bir uygulamanın sahte bir uygulama olup olmadığını tanımlamak için ilk olarak uygulamanın isminden yola çıkın. Uygulama herhangi bir uygulamanın ismine benzerse, uygulama geliştiricisine de göz atın. Uygulama geliştiricisinin geliştirdiği diğer uygulamaların isimlerine de bakın.

2- Arama Sonuçlarını Kontrol Edin

Google Play Store’da bu uygulamayı arattığınızda arama listesinde listelenen diğer uygulamalardan herhangi bir tanesinin logosu sahte olduğunu düşündüğünüz uygulamanın logosuna benziyorsa uygulamanın sahte olduğuna kesin sonuçlar getirmek için diğer adımları uygulayın.

3- Yüklemeleri Kontrol Edin

Google Play Store’da uygulamanın sayfasını açın. Ekranı aşağı doğru kaydırın ve buradaki bilgilerden Yükleme Sayısı başlığına göz atın. Yükleme sayısı eğer sizde şüphe uyandırıyorsa bu uygulamanın sahte uygulama olduğuna kanaat getirebilirsiniz.

4- Açıklamaları Okuyun

Uygulamayı indirmeden önce uygulamanın açıklama kısmını da okumakta fayda var. Şüphe duyduğunuz uygulamanın açıklamasının dili bozuksa yani kullanılan dil doğru kullanılmamışsa ve anlamsız bir paragraf varsa bu, uygulamadan uzak durmanız için diğer diğer sebeptir.

İlginizi Çekebilir:  Instagram hesabı olmadan Instagram Hikayeleri'ni görmek

5- İncelemeleri Kontrol Edin

Google Play Store’da uygulama sayfasının en alt kısmında kullanıcı deneyimleri yer alacaktır. Uygulamayı kullanan kullanıcılar yorumlarını buraya belirtir. Genel olarak kötü yorumlar varsa bu uygulama, sahte bir uygulama olarak değerlendirilebilir.