Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram’da Mavi Tik Alma

Instagram uygulamasında bazı hesapların kullanıcı adlarının sağ tarafında mavi tik işareti yer alır. Bu işaret, bu hesabın Instagram tarafından doğrulandığını ve bu kişinin, markanın veya hesabın gerçek kişi olduğunu belirtir.

Instagram’da Mavi Tik Alma

Instagram’da mavi tik almak için ilk olarak Instagram uygulamasını açın. Uygulama ana ekranının sağ alt tarafındaki profil butonuna tıklayarak profil ekranının sağ üst köşesindeki üç çizgiye dokunun, Ayarlar‘a gidin. Burada Hesap başlığı altındaki seçeneklerden Doğrulama Talebi‘ne tıklayın.

Doğrulama Talebi ekranında sizden birkaç bilginizi girmeniz gerecek. Bu ekranda adınız soyadınız, insanlar tarafından bilinen adınız, hangi alanda tanındığınızı belirleyin. Örneğin politaka, medya, spor… Daha sonra devlet kurumu tarafından verilmiş kimliğiniz fotoğrafını da bu forma ekleyin. Son olarak ekranın altındaki Gönder butonuna tıklayın.

Instagram, yeterince tanınırlığı olmayan kişilerin ve markaların hesabını doğrulamayabilir. Bu yüzden doğrulama talebiniz geri çevrilebilir. Tanınırlık seviyeniz arttığında bu işlemi tekrar uygulayarak Instagram hesabınız için doğrulama talebinde yeniden bulunabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?

Instagram hesabınızın doğrulanma talebinin değerlendirilme süresi için belli bir zaman yoktur. Ancak doğrulama talebinin onaylanma oranını artırmak için bilgileri doğru ve eksiksiz, kimlik fotoğrafını da net bir şekilde doğrulama talebi formuna eklemeyi unutmayın.