Kategoriler
Haberler

iOS 12’de Uygulamaya Süre Sınırı Koymak

Instagram üzerinde saatlerinizi harcıyor ve bu süreyi azaltma zamanının geldiğini mi düşünüyorsunuz? iOS 12’de, cihazınızda herhangi bir uygulamayı kullandığınız süreyi azaltmanıza olanak veren Ekran Süresi özelliği vardır. İşte iOS 12’de uygulamaya süre sınırı koymak.

iOS 12’de Uygulamaya Süre Sınırı Koymak

iOS 12'de Uygulamaya Süre Sınırı Koymak
iOS 12’de Uygulamaya Süre Sınırı Koymak

Özelliği kullanmak için, “Ayarlar -> Ekran Süresi -> Uygulama Sınırları -> Sınır Ekle -> Uygulama Seç -> Ekle -> Zaman sınırı ayarla” seçeneğine gidin. Seçtiğiniz süre, Zaman kutusunun sağ üst kısmında görüntülenecek ve yukarı veya aşağı kaydırarak, saati ve dakikayı ayrı ayrı seçebileceksiniz.

Ayrıca “Günleri Özelleştir” seçeneğini de göreceksiniz. Bu, süre sınırını yalnızca istediğiniz günlerde kullanmanıza olanak tanır. Örneğin, yalnızca hafta içi çocukların belirli uygulamaları bir saat boyunca kullanmasını istiyorsanız, o günlere dokunun ve saati seçin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 hakkında her şey

Zaman sınırını ayarlayın ve hafta içinden bir gün seçtiğinizde, önceki zaman sınırı otomatik olarak kaydedilir. Hafta içi her gün olarak ayarladığınız bir süre, haftanın günlerini gösteren aynı satırda görüntülenir. “Uygulama ve Kategoriler” bölümünde, bir süre sınırlaması belirlemiş olduğunuz tüm uygulamaları göreceksiniz.

Bir uygulamayı eklemek veya kaldırmak isterseniz, “Uygulamaları Düzenle” seçeneğine dokunun. Kaldırmak istediğiniz uygulamaları seçin ve sağ üstte Ekle seçeneğine dokunun. Listedeki tüm uygulamalar için zaman sınırını kaldırmak için, Sınırlamayı Sil seçeneğine dokunun (yukarıdaki resme bakın). iOS 12’de Uygulamaya Süre Sınırı Koymak konusuyla ilgili bilmeniz gerekenler bunlardı.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum