Kategoriler
Rehberler

Motorola One Power Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Motorola One Power root ve TWRP recovery yüklemek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Faaliyetlerini Lenovo çatısı altında sürdüren Motorola’nın güncel akıllı telefon modellerinden One Power’da ileri düzey özelleştirmelere gitmek ve bazı özel araçlardan yararlanmak isteyen kullanıcıların cihazlarında root erişimini sağlamaları gerekmekte. Bunun için de bootloader kilidi kaldırılmalı ve TWRP recovery yüklenmeli.

Motorola One Power kommer snart erhålla Android 9 Pie - Mobilanyheter

Ele alacağımız işlemlerin garantiyi sonlandırdığını, brick ve bootloop gibi riskler içerdiğini; işlem sırasında ya da sonrasında meydana gelebilecek sorunlarda sorumluluğun kendinize ait olduğunu hatırlatalım.

Motorola One Power Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Gerekenler

  • Akıllı telefonu en azından %70 seviyesine kadar şarj edin.
  • Akıllı telefonunuzda depoladığınız kişisel verilerinizi yedekleyin.
  • Akıllı telefonda SettingsAbout phone yolunu izleyin ve Software Information‘a dokunun. Buradaki Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunarak Developer Options menüsünün etkinleştirilmesini sağlayın. Settings menüsüne geri dönün, Developer Options‘a girin. Bu menü altındaki USB Debugging seçeneğini etkinleştirin ve OK butonunu kullanın.
  • Bootloader kilidini kaldırın.
  • Minimal ADB and Fastboot
  • TWRP Recovery
  • Magisk
  • Magisk Manager

TWRP Recovery Kurulumu

TWRP recovery imajını indirin ve dosyayı recovery.img şeklinde yeniden adlandırıp Minimal ADB and Fastboot kurulum klasörüne transfer edin.

Minimal ADB and Fastboot kurulum dizinine erişin. Boş bir alanda Shift + Sağ tıklama kombinasyonunu kullanın. Açılan menüdeki Open Command Prompt Here seçeneğine tıklayın. Komut istemi aracı çalıştırılacaktır.

Akıllı telefonu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

Cihazı bootloader modunda açmak için adb reboot bootloader komutunu girin.

TWRP imajını flash’lamak için fastboot flash recovery recovery.img komutunu kullanın.

Akıllı telefonu yeniden başlatmayın ve fastboot boot recovery.img komutunu girin.

Root Erişimini Sağlama

Magisk dosyasını indirin ve akıllı telefona transfer edin.

TWRP recovery menüsünden Wipe – Wipe Data yolunu izleyin ve Factory Reset seçeneğini kullanın.

Reboot Recovery seçeneğini kullanın.

TWRP arayüzü tekrar açıldığında Install seçeneğine dokunun, Magisk dosyasını seçin ve flash’lama için gerekli olan kaydırma hareketini uygulayın.

Akıllı telefonu yeniden başlatın. İlk açılış biraz zaman alabilir. Cihaz açılınca Magisk Manager kurulum dosyası ile aracı cihazınıza yükleyin.