Kategoriler
Rehberler

Lenovo Z5 Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Lenovo Z5 root ve TWRP recovery yüklemek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Lenovo’nun geçtiğimiz ay duyurduğu Z5 modeli akıllı telefonunda ileri düzey özelleştirmelere gitmek ve bazı özel araçlardan yararlanmak isteyen kullanıcıların cihazlarında root erişimini sağlamaları gerekmekte. Bunun için de bootloader kilidi kaldırılmalı ve TWRP recovery yüklenmeli.

Lenovo Z5 Cep Telefonu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ele alacağımız işlemlerin garantiyi sonlandırdığını, brick ve bootloop gibi riskler içerdiğini; işlem sırasında ya da sonrasında meydana gelebilecek sorunlarda sorumluluğun kendinize ait olduğunu hatırlatalım.

Lenovo Z5 Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Gerekenler

  • Akıllı telefonu en azından %70 seviyesine kadar şarj edin.
  • Akıllı telefonunuzda depoladığınız kişisel verilerinizi yedekleyin.
  • Akıllı telefonda SettingsAbout phone yolunu izleyin ve Software Information‘a dokunun. Buradaki Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunarak Developer Options menüsünün etkinleştirilmesini sağlayın. Settings menüsüne geri dönün, Developer Options‘a girin. Bu menü altındaki USB Debugging seçeneğini etkinleştirin ve OK butonunu kullanın.
  • Bootloader kilidini kaldırın.
  • Minimal ADB and Fastboot
  • TWRP Recovery
  • Magisk
  • Magisk Manager
İlginizi Çekebilir:  iPhone 13s / iPhone 14 modelleri, fiyatı, teknik özellikleri

TWRP Recovery Kurulumu

TWRP recovery imajını indirin ve dosyayı recovery.img şeklinde yeniden adlandırıp Minimal ADB and Fastboot kurulum klasörüne transfer edin.

Minimal ADB and Fastboot kurulum dizinine erişin. Boş bir alanda Shift + Sağ tıklama kombinasyonunu kullanın. Açılan menüdeki Open Command Prompt Here seçeneğine tıklayın. Komut istemi aracı çalıştırılacaktır.

Akıllı telefonu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

Cihazı bootloader modunda açmak için adb reboot bootloader komutunu girin.

Akıllı telefon bootloader modunda açıldığında fastboot -set-active=_a komutunu yazın.

Daha sonra fastboot boot recovery.img komutunu kullanın.

TWRP moduna girmek için ses azaltma tuşuna basın ve ekranda Recovery mode seçeneğine geçin, güç tuşuna basarak seçiminizi onaylayın. Akıllı telefon recovery moduna geçecektir.

Root Erişimini Sağlama

Install seçeneğine dokunun, daha önce indirip cihaza aktarmış olduğunuz Magisk dosyasını seçin ve flash’lama için gerekli olan kaydırma hareketini uygulayın.

Akıllı telefonu yeniden başlatın. İlk açılış biraz zaman alabilir. Cihaz açılınca Magisk Manager kurulum dosyası ile aracı cihazınıza yükleyin.