Kategoriler
Haberler

LG G5 Android 8.0 Oreo Güncellemesi

LG G5 Android 8.0 Oreo güncellemesi ile ilgili önemli bir gelişme söz konusu. Güney Kore merkezli teknoloji firması LG’nin 2016 yılında kullanıcılarla buluşturduğu üst düzey akıllı telefonu G5 için daha önce Amerika Birleşik Devletleri’ndeki operatörler T-Mobile ve Verizon Android 8.0 Oreo güncellemesini kendi aboneleri için yayınlamıştı. Fakat cihazın uluslararası versiyonu bu güncellemeyi alamadı.

Bu hafta çeşitli platformlarda yapılan paylaşımlara bakılırsa LG G5’in uluslararası versiyonuna sahip olan kullanıcılar da cihazlarını Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonuna güncelleyebilir hale geldi.

LG G5 Android 8.0 Oreo Güncellemesi

LG G5 akıllı telefonun H850 varyantına sahip olan kullanıcılar akıllı telefonlarını Android Oreo versiyonuna yükseltebiliyor. Tabii güncelleme bildirimi tüm cihazlara aynı anda ulaşmadığı için kullanıcıların sabretmeleri gerekebilir.

G5 için yayınlanan Oreo güncelleme paketinde Android için Eylül ayı güvenlik yamaları da bulunmakta. Akıllı telefonun iki yıl önce Android Marshmallow işletim sistemi versiyonuyla satışa sunulduğunu ve Oreo güncellemesinin cihazın alacağı son majör Android versiyonu güncellemesi olduğunu belirtelim.

149.4 x 73.9 x 7.7 mm boyutlarında ve 159 gram ağırlığındaki LG G5’in 5.3 inç genişlikli IPS LCD ekranı 2560 x 1440 piksel çözünürlük değerine sahip. Cihaza Qualcomm’un Snapdragon 820 yongaseti güç veriyor. 4 GB RAM, 32 GB kapasiteli dahili depolama birimi, 16 MP çözünürlüklü f/1.8 ana kamera, ön yüzde 8 MP çözünürlüklü f/2.0 selfie kamerası ve 2800 mAh kapasiteli pil gibi detaylar içeriyor.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.