Nintendo Akıllı Telefonları Game Boy'a Çevirecek

REKLAMLAR

Bir dönemin efsanesi olan Nintendo'nun Game Boy oyun konsollarını yakında birçok kişinin elinde görmeye başlarsanız şaşırmayın. Neden mi? Şirketin geçtiğimiz yıl akıllı telefonlar için geliştirdiği Game Boy kılıf patenti ortaya çıktı. Bu haber, Nintendo akıllı telefonları Game Boy'a çevirecek özel bir telefon kılıfının hazırlığı içerisinde sonucuna işaret ediyor.

Nintendo Akıllı Telefonları Game Boy'a Çevirecek

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla birlikte, taşınabilir konsollara piyasada artık rastlamadığımız aşikar. Edindiğimiz bilgiler neticesinde Nintendo'nun başvurduğu yeni bir patent Game Boy tutkunlarını epey heyecanlandıracak. Nintendo'nun Japonya'da 2017 yılının Mart ayında akıllı telefonlar için geliştirdiği Game Boy kılıf patenti ortaya çıktı. Buradan şirketin bir Game Boy kılıfı hazırlığında içinde olduğunu anlıyoruz.

REKLAMLAR

Aslında şirketin bu atılımı bizler için çok şaşırtıcı olmadı. Çünkü son dönemlerde Nintendo akıllı telefonlar üzerinde çalışmalara başlamıştı. Bu kılıfın özellikle  retro meraklısı Game Boy hayranları tarafından talep göreceğini düşünüyoruz. Fakat burada asıl merak edilen, Nintendo'nun yazılımsal olarak ne sunacağı. Nintendo'nun telefonları Game Boy'a çeviren kılıfı piyasaya sunmasının ardından kılıfa destek veren oyunları da piyasaya sürmesi bekleniyor. Ayrıca yeni oyunlar sunarsa bu oyunların kılıfsız oynanıp oynanmaması diğer bir soru işareti. Oyunları piyasaya sunarsa Nintendo bu oyunları toplu veya tek tek olarak App Store'da ve Google Play'de satabilir.

REKLAMLAR

Aksesuarın bu yılın Kasım ayında satışa çıkması bekleniyor. Fiyat ve diğer detaylar hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...