Kategoriler
Konular

Super VOOC Nedir ve Ne Kadar Hızlı?

Oppo Find X Lamborghini Edition özel cihazı Oppo firmasının VOOC özelliği ile geliyor. Ancak bir fark var; Oppo bu telefonda Super VOOC teknolojisini kullanıyor. Peki Super VOOC nedir ve ne kadar hızlı?

Super VOOC Nedir ve Ne Kadar Hızlı?

Super VOOC Nedir ve Ne Kadar Hızlı?
Super VOOC Nedir ve Ne Kadar Hızlı?

Super VOOC, piyasaya çıkmasına az bir zaman kalan Oppo R17 Pro akıllı telefonunda da sunulacak. VOOC, Oppo’nun geliştirmiş olduğu bir hızlı şarj teknolojisi. Super VOOC bunu bir üst seviyeye taşıyor. Temelde hızlı şarj standardının daha iyileştirilmiş hali. Peki sonuçlar gerçekte ne kadar iyi?

Siz daha fazla merak etmeden söyleyelim; Super VOOC gerçekten hızlı! Yapılan testlerde şimdilik yalnızca Oppo Find X’in özel sürümlerinde sunulan hızlı şarj teknolojisinin boş bir bataryayı 30 dakikada %93 şarj ettiği görülüyor. Eğer bir kıyaslama yapmamız gerekirse, bu miktar OnePlus 6’da %60, Xiaomi Mi 8’de %44 ve Apple iPhone XS Max‘de ise sadece %18.

Oppo burada pilleri daha uzun süre sağlıklı tutmak adına dolumda son yüzdelere yaklaşırken şarjın hızını yavaşlatıyor. Çünkü aksi takdirde pil hücreleri zaman içinde daha hızlı zarar görebilir. Tüm bu önlemlere rağmen Super VOOC teknolojisinin şu anda pazarın rakipsiz en hızlı şarj teknolojisi olduğunu söyleyebiliriz.