Huawei Hızlı Şarj Teknolojisiyle Devrim Yapacak

REKLAMLAR

Hem kullanıcılar hem de üreticiler için önemli olan hızlı sarj teknolojisi hakkında Huawei'nin bir süredir çalıştığı geçtiğimiz aylarda ortaya çıkmıştı. Yeni yaşanan gelişme neticesinde Huawei, rakiplerini yanına dahi yaklaştırmayacak hızlı şarj teknolojisini üzerindeki çalışmalarını resmen doğruladı. Görünen o ki, Huawei hızlı şarj teknolojisiyle devrim yapacak

Huawei Hızlı Şarj Teknolojisiyle Devrim Yapacak

Huawei'nin hızlı şarj teknolojisi üzerindeki çalışmaları mevcut teknolojiyi neredeyse ikiye katlıyor diyebiliriz. Gelen bilgiler arasında markanın gelecek telefonlarında ultra-hızlı ve lityum-silikon bataryalarını kullanacağı da var.

Şarj etme işleminde adeta devrim yaratacak Huawei'nin yeni ultra hızlı şarj teknolojisi yeni teknoloji batarya ve 40W çıkışlı bir şarj adaptörüyle birlikte gelecek. Hali hazırdaki SuperCharge özellikli şarj cihazlarının bile 22W'a varan çıkışları olduğunu düşünürsek bu yeni teknolojinin etkisini daha rahat kavrayabiliriz.

REKLAMLAR

Hatta bunu örnek üzerinden açıklamak gerekirse; günümüzün en hızlı sarj cihazlarından biri olan OnePlus'ın 'DashCharge' adaptörü, 30 dakikada yüzde 60 doluluk oranını yakalıyor. 40W güç çıkışına sahip sarj adaptörü ise Huawei akıllı telefonlarının doluluk oranını 30 dakikada yüzde 90'a çıkarabilecek.

Huawei'nin bu yeni nesil sarj teknolojisinin hangi telefonlarda uygulanacağı henüz duyurulmasa da resmi açıklamalarındaki söylemleri oldukça iddialı. Buna göre firma yeni ultra-hızlı şarj teknolojilerinin insanların akıllı telefon alışkanlıklarını değiştireceğine dikkat çekiyor. Ayrıca bu yeniliğin elektro kimyasal donanımların ultra hızlı şarj bataryalarda ve güç tüketiminin optimize edilmesinde kullanılacağının altını çiziyor. Lityumun stabile edilmesi ve mevcut teknolojiye entegre edilmesi Huawei'nin çalışmaları arasında yer alıyor.

REKLAMLAR

REKLAMLAR

   

DEĞERLENDİRME

Okumuş olduğunuz bu içeriğe, hemen alt taraftan beş yıldız vererek arama motorlarındaki görünürlüğünü artırabilir ve ihtiyaç duyan daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (İlk kez değerlendiren siz olun!)

İşleniyor...