Kategoriler
Haberler

Katlanabilir Ekranlı Samsung Galaxy F Hakkında Şaşırtıcı Gelişme

Samsung‘un merakla beklenen katlanabilir ekranlı telefonu Samsung Galaxy F ile ilgili gelişmeler devam ediyor. Bugün yaşanan son gelişme Samsung‘un bu telefonla ilgili heyecanı biraz daha artırmak istediğine işaret ediyor. İşte katlanabilir ekranlı Samsung Galaxy F hakkında şaşırtıcı gelişme

Katlanabilir Ekranlı Samsung Galaxy F Hakkında Şaşırtıcı Gelişme

Samsung Galaxy F‘in Kasım ayında tanıtabileceğinin sinyalleri Samsung CEO’su DJ Koh tarafından verilmişti. Fakat bugün yaşanılan gelişme Samsung’un 7 Kasım’da gerçekleşecek Samsung Geliştirici Konferansı’nda telefonu tüketicilere göstermeye henüz niyeti olmadığını açığa çıkardı. Bunun yerine yeni akıllı telefonlarında kullanacağı teknolojileri ve yenilikleri açıklamakla yetinecek.

Teknoloji meraklılarının dört gözle beklenen Samsung Galaxy F, katlanmış haldeyken telefon, katlanmamış haldeyken de tablet olarak kullanılabileceği belirtiliyor. Cihaz telefon olarak kullanıldığında 4,6 inç ekrana, tablet olarak kullanıldığında 7,3 inç ekrana sahip olacak.

Enteresan bilgilerden biri de 4K çözünürlük sunacağı tahmin edilen katlanabilir ekranlı cihazda Gorilla Glass ekran korumasının bulunmayacağı. Samsung‘un yeni katlanabilir telefonunu Sumitomo Chemical tarafından üretilen şeffaf bir poliimid ile koruyacağı ifade ediliyor. Poliimid Gorilla Glass’tan daha esnek bir malzeme. Bu nedenle  katlanabilir ekranlı telefona daha uygun.

Bugünkü gelişmenin ardından Samsung‘un katlanabilir telefonunu Galaxy S10 modellerini de tanıtacağı MWC 2019‘da görücüye çıkaracağı yönünde. 2000 dolardan piyasaya sunulacak olan Samsung Galaxy F‘in belli bir kesime hitap edeceğini söyleyebiliriz. Ayrıca bu modelin farklı bir kategoride yer alması bekleniyor. Galaxy F‘in özel bir model olması nedeniyle sadece 100 bin adet üretileceği internete sızan bilgiler arasında.