Kategoriler
Haberler

Araştırma: Katlanabilir Telefonlar Etkileyici Bulunmayacak

Display Supply Chain Consultant tarafından yapılan bir araştırmaya göre, önümüzdeki yıl esnek ekranlı akıllı telefonlar 3,1 milyon adet satacak. Rapor, 2022’de aynı rakamın 63 milyona ulaşacağını ve 8,9 milyar dolarlık bir markete dönüşeceğini tahmin ettiğinden bu sadece buzdağının görünen kısmı. Ancak katlanabilir telefonlar uzunca bir süre etkileyici bulunmayacak.

Araştırma: Katlanabilir Telefonlar Etkileyici Bulunmayacak

Araştırma: Katlanabilir Telefonlar Etkileyici Bulunmayacak

Bu istatistiğin gerçekleşmesi için OEM’lerin daha zengin teknolojiler geliştirmesi ve sonuç olarak daha iyi ve daha uygun fiyatlı katlanabilir akıllı telefonlar sunması gerekecek. Her şey fiyat etiketini düşürecek olan teknolojinin mevcut rekabetine ve olgunluğuna bağlı olacak.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Samsung, ilk esnek akıllı telefonunu 2019’un başında piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve Huawei de böyle bir cihazı pazara sunmayı hedefliyor. Ancak araştırma tüm ilginin esnek piksellerle ilgili olmayacağını söylüyor. Esnek bir ekran kullanıcıların ilgisini çekmek için tek başına yeterli değil.

Günümüzün en pahalı cep telefonlarının yaklaşık 1,500 dolar olduğu düşünüldüğünde, yapılan araştırmaya göre 2,000 dolara ulaşacak katlanabilir telefonların yeterli ilgiyle karşılanmayacağı öngörülüyor. Dolayısıyla üreticilerin başarılı olması için fazladan özellikler ve sonuç olarak daha fazla katma değer sunması neredeyse bir zorunluluk.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum

İlginizi Çekebilir:  Müslümanlar için Kullanışlı 5 Uygulama