Kategoriler
Rehberler

Android Telefonu Web Kamerası Yapmak

Android telefonu Web kamerası yapmak mümkün. Android telefonu webcam gibi kullanmak için aşağıda yer verdiğimiz IP Webcam uygulamasını kullanabilirsiniz.

Android Telefonu Web Kamerası Yapmak

Android'i Web Kamerasına Dönüştürmek

DroidCam’a güçlü bir alternatif olan IP Webcam, Google Play’den ücretsiz olarak kullanılabiliyor. PC görüntüleyiciyi ise ip-webcam.appspot.com adresinden indirebilirsiniz.

Kurulum büyük ölçüde DroidCam ile aynı. Bununla birlikte bazı bilgiler girmeniz gereken bir yapılandırma aracı olmasına rağmen, IP Webcam’de görüntüyü web tarayıcınız üzerinden alıyorsunuz.

Bunun için sadece Chrome veya Firefox çalışıyor. Bu nedenle Windows kullanıcıları Edge ve Internet Explorer’dan kaçınmalılar. Görüntüye göz atmak için http://[IP ADRESİ]:8080/videofeed besleme adresini kullanmanız yeterli. Telefonunuzun ekranında girmeniz gereken IP adresini bulacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  Telegram'daki İngilizce mesajları otomatik olarak çevirmek

Uygulama video ve fotoğraflar için çeşitli görüntü çözünürlükleri sunuyor. Şu an için akıllı telefonların arka kameraları ile düzgün çalışsa da öne bakan kameralar henüz tam olarak desteklenmiyor. Kurulumdan sonra, uygulamanın doğru şekilde çalıştığını kontrol etmek kamerayı durdurabilir, tekrar başlatabilir ve tüm bunları Android uygulamasından yapabilirsiniz.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum