Kategoriler
Haberler

Facebook Portal ile Evinize Kamera ve Mikrofon Yerleştirecek

Facebook şirketi diğer Facebook ve Messenger kullanıcılarıyla sesli veya görüntülü görüşme yapmanıza olanak tanıyan bir cihaz olan Portal’ı duyurdu. Portal bugün daha büyük ekranlı Portal+ olmak üzere iki farklı modelle açıklandı. Facebook Portal ile evinize kamera ve mikrofon yerleştirecek.

Facebook Portal ile Evinize Kamera ve Mikrofon Yerleştirecek

Facebook Portal

Küçük Portal, temelde hoparlörlü dev bir ekran olan Amazon Echo Show tarzı bir cihazdır. 10,1 inçlik ekran 1280 x 800 çözünürlüğe ve 10 W çift hoparlöre sahip. Portal, konuşmalarınızı kaydeden dört ses alanından oluşan bir dizi mikrofon kullanıyor ve sesli komutları algılıyor. Ayrıca sizi izleyen 12 MP geniş açılı bir kamera video görüşmeler yapmanızı sağlıyor.

Facebook Portal

Daha büyük Portal+, dikey veya yatay olarak yönlendirilebilen 15,6 inç, 1920 x 1080 ekrana sahip. Daha küçük boyutlu Portal ile aynı kamera ve mikrofon özelliklerini sunuyor. Ancak çift hoparlörü ve toplam 20 W woofer özelliğiyle ile daha iyi bir ses performansına sahip.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 14 ve iPhone 16, büyük selfie kamera geliştirmeleriyle gelecek

Facebook Portal

Portal, Facebook ve Messenger’da arkadaşlarınızla görüntülü görüşme yapmak için hazırlanmış bir cihaz. Kamera hareketlerinizi algılıyor ve objektifi gittiğiniz yöne çeviriyor. Odada birden fazla kişi olduğunda bunu algılayabiliyor. Portal alışılmış teknolojileri kullanan yeni bir ürün. Evinizde sizi 7/24 dinleyen ve izleyen bir cihaz olduğunu bilmek ilginç olacak. Özellikle arkasında Facebook gibi bir şirket varsa.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum