Kategoriler
Haberler

Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy S11’de Kulaklık Girişi Olmayacak

Evet, başlığı doğru okuyorsunuz. Yeni bir rapor sırasıyla 2019 ve 2020’de çıkacak olan Note 10 ve Galaxy S11 ile ilgili ilginç detayları ortaya koyuyor. İddialara göre Samsung’un yeni amiral gemilerinde kulaklık girişi olmayacak.

Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy S11’de Kulaklık Girişi Olmayacak

Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy S11'de Kulaklık Girişi Olmayacak
Galaxy Note 10 ve Galaxy S11’de kulaklık girişi olmayacak

Rapor oldukça saygın bir kaynaktan geliyor ve bu tarz söylentiler genellikle ileride gerçekleşecek bir gelişmenin hemen öncesinde ortaya çıkarlar. Yani Samsung’un 2019 ve 2020’de çıkaracağı amiral gemilerinde 3,5 mm kulaklık girişine elveda diyebiliriz.

Bunun arkasındaki mantık, kablosuz kulaklıkların giderek daha popüler hale gelmesi var. Strategy Analytics’e göre, küresel kablosuz kulaklık pazarının 2019 yılına kadar 73,9 milyon birim ve 2022 yılında 100 milyonu aşması bekleniyor. Bu, üç ila dört yıl içinde yaklaşık %42’lik bir büyüme demek.

Samsung Galaxy Note 10 ve Galaxy S11'de Kulaklık Girişi Olmayacak

Raporda, Samsung’un gelecek sene sonbahardan sonra piyasaya sürülecek tüm telefonlarda bu jakı ortadan kaldırma seçeneğine baktığını iddia ederek Galaxy Note 10 ya da Galaxy S11‘in kulaklık jakını kaybedecek tek model olmadığını söylüyor. Bu yöntem şirketin batarya kapasitesini artırmasına veya boşalan alanı başka bir bileşen ile doldurmasına izin verecek.

Ama kesin olan bir şey var USB-C – 3,5 mm dongle dönüştürücüsü perakende kutusunda yer alacak. Şimdiye kadar Samsung kulaklık jakını çıkarma baskısına dayanıyordu. Ancak satışlar son zamanlarda çok sıcak değildi. Bu yüzden çok geç olmadan bazı değişiklikler yapılabilir.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum