Kategoriler
Haberler

Xiaomi Mi Mix 3, Snapdragon 855’le mi Gelecek?

Çin’in en büyük teknoloji markalarından biri olan Xiaomi‘nin yeni akıllı telefonu Xiaomi Mi Mix 3 hakkındaki söylentilerin ardı kesilmiyor. Mi Mix 3 ile ilgili daha önceki yazımızda cihazın kızaklı ve çerçevesiz yapısından bahsetmiştik. Xiaomi Mi Mix 3 ile ilgili son gelişmeler den ilki tanıtım tarihinin 15 Ekim olacağı hakkında. Diğeri söylenti ise cihazın Qualcomm Snapdragon 855 işlemciyle geleceğine işaret ediyor. Xiaomi Mi Mix 3, Snapdragon 855’le mi gelecek, sadece dört gün sonra öğreneceğiz.

Xiaomi Mi Mix 3, Snapdragon 855’le mi Gelecek?

Xiaomi Mi Mix 3 modelinin 15 Ekim saat 14:00’da tanıtılacağıyla ilgili neredeyse şüphe kalmamış gibi. Çin’de popüler bir arama motoru olan Sogou‘da cihazı arattığınız zaman 15 Ekim saat 14:00’ı gösteren bir sayaç çıkıyor. Çıkış tarihiyle ilgili ipucunu buradan alıyoruz. Sayfada ayrıca ürünün teknik özellikleri de paylaşılmış.

İlginizi Çekebilir:  Instagram'daki tüm fotoğraflarınızı nasıl indirirsiniz?

Paylaşılan teknik özellikler arasında en fazla dikkat çeken detay ise Mi Mix 3‘ün gücünü Qualcomm Snapdargon 855 işlemciden alıyor olması. Oysa bildiğiniz üzere Qualcomm henüz resmi olarak Snapdragon 855 işlemcisini tanıtmadı. Bu durumda Mi Mix 3‘ün, Snadpragon 855 işlemci ile piyasaya sunulacak ilk akıllı telefon olacağını söyleyebiliriz.

Diğer teknik özelliklerine gelirsek 6.4 inçlik bir ekranla kullanıcılarını karşılayacak. Ayrıca 3850 mAH bataryası, 8 GB RAM’i ve 256 GB dahili hafızası bulunacak. Xiaomi‘nin yeni modelinin çift arka kamerayla geleceği de Sogou‘da belirtilen detaylardan. Çözünürlükleri 16 MP + 12 MP. Bu iki arka kameraya ek olarak 20 MP‘lik özçekim kamera da kullanıcıları karşılayacak.

İlginizi Çekebilir:  Yazı yazarken titreşimi kapatma