Kategoriler
Rehberler

ZTE Axon 7 Toolkit: Root, TWRP Yükleme, Unbrick, Yedek Alma

Root, TWRP yükleme, unbrick, yedek alma gibi çok sayıda özelliği olan ZTE Axon 7 Toolkit aracıyla karşınızdayız. ZTE Axon 7 akıllı telefonda bootloader kilidini açma, TWRP recovery kurulumu, root erişimini sağlama, brick olan cihazı kurtarma, sürücü kurulumu ve partisyonları yedekleme gibi işlemleri gerçekleştirmek için Windows işletim sistemli bilgisayarınızda kullanabileceğiniz başarılı bir çözüm mevcut.

Aracın kullanımından doğabilecek sorunlarda sorumluluğun kendinize ait olduğunu ve yapacağınız işlemlerin -devam ediyorsa- akıllı telefonu garanti kapsamı dışında bırakabileceğini hatırlatalım.

ZTE Axon 7 Toolkit: Root, TWRP Yükleme, Unbrick, Yedek Alma

ZTE Axon 7 Toolkit aracı Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10 işletim sistemli PC’lerde çalışabiliyor.

Öncelikle programı buradan indirin ve arşiv dosyasını genişletin. EXE dosyasına çift tıklayın. Next butonlarına ve Install seçeneğine tıklayarak yazılımın kişisel bilgisayarınıza yüklenmesini sağlayın.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

Akıllı telefonunuzun varyantını seçin.

Ardından cihazınızın işletim sistemi versiyonunu seçin.

Artık programın sunduğu işlevlerden yararlanabilirsiniz. Ne yazık ki grafiksel bir arabirim hazırlanmamış, komut istemi arayüzünde çalışıyor. Bunun bu tür işlemlerle uğraşan meraklı kullanıcılar için büyük bir problem olmayacağı açık.

Yazılımın kişisel bilgisayarınıza USB kablosuyla bağladığınız Axon 7 akıllı telefonu sorunsuzca tanıyabilmesi ve işlemleri gerçekleştirebilmesi için USB Debugging ile OEM Unlock seçeneklerinin etkinleştirilmesi gerekmekte.

Bu seçenekleri aktive etmek için akıllı telefonda SettingsAbout phone yolunu izleyin ve Software Information‘a dokunun. Buradaki Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunarak Developer Options menüsünün etkinleştirilmesini sağlayın. Settings menüsüne geri dönün, Developer Options‘a girin. Bu menü altındaki USB Debugging ve OEM Unlock seçeneğini etkinleştirin ve OK butonunu kullanın.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.