Kategoriler
Rehberler

Samsung Galaxy Note 9’u iPhone’a Dönüştürmek

Samsung Galaxy Note 9’u iPhone’a dönüştürmek Android işletim sistemini veya Samsung Experience’ı kaldırmaz. Sadece iPhone’un görünümünü ve hissini taklit etmek için cihazın birkaç yönünü değiştirir. Bu adımlarla, telefonunuz ilk bakışta iOS 12’yi çalıştırıyor gibi görünecek, ancak hâlâ Android’in gücü ve esnekliğine sahip olacaksınız. İstediğinizde Note 9’unuzu orijinal görünümüne geri döndürebilirsiniz.

Samsung Galaxy Note 9’u iPhone’a Dönüştürmek

Samsung Galaxy Note 9'u iPhone'a Dönüştürmek
Samsung Galaxy Note 9’u iPhone’a Dönüştürmek

Adım 1 – iOS 12 Başlatıcısını İndirme

îOS gibi görünmek için Nova Launcher gibi daha popüler üçüncü taraf başlatıcıları kullanmak mümkün olsa da LuuTinh işimizi daha kolaylaştıran bir çözüm sunuyor.

  • Launcher iOS 12 (ücretsiz) indir

Yüklendikten sonra ana menüden iOS 12 duvar kağıdını seçin. Bunu yaptıktan sonra, telefonunuz varsayılan bir başlatıcı seçmenizi ister. “iOS Launcher” ı seçin ve varsayılan giriş ekranı olarak ayarlamak için “Her Zaman” seçeneğini seçin.

iOS Launcher’ın ayarlar menüsünden “Bildirim rozetleri” ni seçin (ana ekranınızda herhangi bir boş alana uzun süre basarak erişilebilir) ve ardından iOS Launcher’ı etkinleştirin. Özelliği eklemek için “İzin Ver” i seçin.

Adım 2 – Kontrol Merkezi’ni Ekleme

Galaxy Note 9’un ana ekranı şimdi iPhone Xs Max’e benziyor, peki ya Kontrol Merkezi? Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak uygulamayı indirip yükleyin.

  • Control Center iOS 12 (ücretsiz) indir

Yüklendikten sonra uygulamayı açın. “Poziyon” u seçin ve “Alt” ı işaretleyin. Böylece iPhone’lar gibi Kontrol Merkezi’ni açmak için alt kenardan yukarı doğru kaydırırsınız.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?
Samsung Galaxy Note 9'u iPhone'a Dönüştürmek
Samsung Galaxy Note 9’u iPhone’a Dönüştürmek

Adım 3 – Durum Çubuğunu Gizleme

Galaxy Note 9, 6.4 inçlik ekranın tüm avantajlarından yararlanmanızı sağlayan Immersive Mode adlı bir özelliğe sahiptir. ADB komutlarını kullanarak, Galaxy Note 9’unuzdaki gezinme ve durum çubuklarını kaldırarak ana ekranınızın ekranın tamamını kullanmasını sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki bununla ilgili bir rehberimizi var.

Adım 4 – Jest Kontrollerini Ekleme

Samsung Galaxy Note 9'u iPhone'a Dönüştürmek
Samsung Galaxy Note 9’u iPhone’a Dönüştürmek

XDA, herhangi bir Android cihazda iPhone Xs Max’te bulunan aynı hareket kontrollerini sağlayan bir uygulama geliştirdi. Bu uygulamayı aşağıdan bulabilirsiniz.

Sağ oku kullanarak bir sonraki sayfaya ilerleyin, daha sonra uygulama durum çubuğunu kalıcı olarak gizlemek için ADB komutlarını kullanmanızı isteyecektir. Bilgisayarınızda, Komut İstemi’ni açın. Galaxy Note 9’unuzu bağlayın, Geliştirici Seçeneklerini açın ve “USB Hata Ayıklama” yı etkinleştirin.

Windows kullanıcıları: 

adb shell pm grant com.xda.nobar android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Mac / Linux Kullanıcıları: 

./adb shell pm grant com.xda.nobar android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Enter tuşuna basın ve ADB yeni bir satır oluşturacaktır. Telefonunuzun bağlantısını kesin ve Navigation Gestures uygulamasında sağ oku seçin. Beyaz bir onay işareti görünceye kadar sağ oka basın. Sağ üst köşedeki dişli çark simgesini seçin ve “Hareketler” i seçin.

Samsung Galaxy Note 9'u iPhone'a Dönüştürmek
Samsung Galaxy Note 9’u iPhone’a Dönüştürmek

Gördüğünüz gibi, bazı hareketler zaten yapılandırılmış, ancak iOS’u doğru şekilde taklit etmek için birkaçını değiştirmemiz gerekiyor. Öncelikle “Yukarı Kaydır” ı seçin ve “Ana Sayfa” yı seçin. Ardından “Yukarı Kaydır ve Tut” u seçin ve “Son Uygulamalar” ı seçin.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum