Kategoriler
Rehberler

iPhone Film Başladığında Sessize Alınsın

iPhone film başladığında sessize alınsın. iPhone’da film izliyorken telefonun sesini kolay bir şekilde kısabilirsiniz. Bunun için iOS 12’yi çalıştırıyor olmanız ve iPhone’unuzda yeni Kestirmeler uygulamasının yüklü olması gerekir.

iPhone Film Başladığında Sessize Alınsın

iPhone Film Başladığında Sessize Alınsın

Theater Mode Siri Kestirmesi‘ni indirin ve iPhone’a aktarın. iPhone’unuzdaki bağlantıyı ziyaret ederek veya Siri Kestirme sayfasındaki QR kodunu tarayarak bunu yapabilirsiniz. Bu Safari’yi açacak ve Kestirmeler uygulamasının çalıştırılmasını isteyecek. Tüm mesajları onaylayarak kestirmeyi cihaza aktarın.

Tiyatro Modu kısayolunu çalıştırdığınızda, Tiyatro Modunu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak isteyip istemediğiniz sorulur. Etkinleştirmeyi seçerseniz, filmin süresini girmeniz istenir. Bu, iPhone’un sesinin, film bittikten sonra otomatik olarak açılmasını sağlar.

Şimdi kestirme ile gelen ayarlara göz atarak bazılarını kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Örneğin, mobil veriyi ve Wi-Fi’ı açık tutmak ve parlaklığı biraz daha yüksek bir seviyeye almak isteyebilirsiniz. Neyse ki tüm Siri kestirmeleri kolayca düzenlenebiliyor. Kestirmeler uygulamasını açın ve Tiyatro Modu kısayolunun sağ üstündeki üç noktalı simgeye dokunun.

iPhone Film Başladığında Sessize Alınsın

Uçak Modu, Wi-Fi ve Hücresel Veri gibi eylemleri tercihinize göre açabilir ya da kapatabilirsiniz. Parlaklığı yönetmek için aşağıya inin ve parlaklık kaydırıcısını kullanın. Bitti’ye dokunun ve yeni ayarlar kaydedilecektir. Bir sonraki açışınızda, yaptığınız değişiklikler otomatik olarak hatırlanacak.

Bu kısayolu açmayı unutursanız, her zaman Hatırlatma uygulaması aracılığıyla konuma dayalı (örneğin, sinema konumu) hatırlatıcı oluşturabilir ve tercih ettiğiniz bir sinemaya gittiğinizde özelliğin tetiklenmesini sağlayabilirsiniz. Böylece otomatik olarak iPhone film başladığında sessize alınmış olur. Elbette benzer diğer her şey için de iPhone’u otomatik olarak sessize almak mümkün.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum