Kategoriler
Haberler

iPhone Zil Sesi Oluşturma Uygulaması

Bu yazımızda Apple’ın kendi iPhone zil sesi oluşturma uygulaması olan GarageBand’den bahsedeceğiz. Bir kullanıcının iPhone’da kendi zil sesini oluşturmak için yapması gerekenler oldukça basit.

iPhone Zil Sesi Oluşturma Uygulaması

iPhone Zil Sesi Oluşturma Uygulaması

1. Adım: GarageBand Projesi oluşturun

Açmak için telefonunuzdaki GarageBand simgesine dokunun. Uygulamayı daha önce kullandıysanız, önceki projelerin bir listesini görürsünüz. Yeni bir tane oluşturmak için sağ üst köşedeki Artı düğmesine dokunun, ardından Parçalar sekmesini seçin.

Şimdi yerleşik enstrümanlar, ses kütüphanesi (önceden kaydedilmiş sesler ve döngüler içeren) ve Ses Kayıt Cihazı arasında seçim yapmak için yana doğru hızlıca kaydırabilirsiniz. Mevcut bir şarkıyı yeni projenize aktarmak için, üzerine dokunarak Ses Kaydedici’yi seçin.

iPhone Zil Sesi Oluşturma Uygulaması

Ses Kayıt Cihazı ekranı ses kaydı için ayarlanmıştır, bu da yeni zil sesleri yapmak için eğlenceli bir yoldur. Ancak mevcut bir müzik parçasını zil sesine dönüştürmek istiyorsanız bu süslü kontrollere ihtiyacınız olmaz. Onun yerine, ana düzenleme ekranına gitmek için ekranın üstündeki soldan üçüncü simgeye (yukarıda gösterilmiştir) dokunun.

2. Adım: Bir Müziği İçe Aktarın

GarageBand, iPhone’unuzdaki korumasız herhangi bir müzik parçasını içe aktarabilir. Bu örneğin iCloud veya Dropbox gibi yerlerdeki parçalar için de yapabilir. Korunmayan müzik, DRM’ye (Dijital Hak Yönetimi) bağlı olmayan müziktir. Bir şarkıyı içe aktarmak için GarageBand düzenleme ekranının üstündeki döngü simgesine (sağdan ikinci) dokunun.

İlginizi Çekebilir:  iPhone SE (3. Nesil) mi, iPhone 12 mini mi?

iPhone Zil Sesi Oluşturma Uygulaması

iPhone’a kaydettiğiniz tüm müzik dosyalarını görmek için Dosyalar’a dokunun, ardından Dosyalar uygulamasından öğeleri tarayın. Bir dosyaya dokunmak onu telefonunuza kopyalayacaktır. Seçtiğiniz dosya iPhone’a indirildikten sonra, Dosyalar sekmesine geri alınacaksınız. Ardından zil sesi olarak kullanmak istediğiniz şarkıya seçin, basılı tutun ve ekranın üst kısmına doğru sürükleyin.

İçe aktardığınız müziği, ekranın en üstündeki Oynat düğmesine dokunarak dinleyebilirsiniz. Bu parçayı herhangi bir değişiklik yapmadan zil sesine dönüştürmek istiyorsanız, tüm işlem neredeyse bitti demektir. Aksi halde düzenlemeler yaparak özel bir iPhone zil sesi oluşturmak mümkün.

3. Adım: Şimdi Zil Sesini Dışarı Aktarın

Müziği bir zil sesine dönüştürmeden önce, proje listesine dönün. Sol üstteki aşağı dönük üçgen simgesine ve ardından Şarkılarım’a dokunun. GarageBand sizi proje listesine götürecek.  Şimdi oluşturduğunuz yeni projeye basılı tutun, açılır menüden Paylaş’ı seçin, ardından Zil Sesi’ni seçin.

İsterseniz zil sesinin adını burada değiştirebilirsiniz. Ardından sadece Dışa Aktar’a dokunun. GarageBand’in sihrini tamamlaması birkaç saniye sürecek, ardından yukarıdaki gibi bir ekran göreceksiniz.

Artık proje listesine dönmek için Tamam’a veya zil sesini hemen kullanmak için Sesi aç’a dokunabilirsiniz. Bu şu üç seçeneği verecek:

  • Standart Zil Sesi: Bu şarkıyı normal zil sesi olarak ayarlar.
  • Standart Metin Tonu: Bu şarkıyı her metin mesajı aldığınızda oynatır.
  • Kişiye Ata: Bu seçenek şarkıyı adres defterinde belirli bir kişinin zil sesi olarak atamanıza izin verir.

Merak ettiğiniz diğer her şey için forum sayfamızı ziyaret edin: https://akillitelefon.com/forum