Kategoriler
Apps & Oyunlar

Pokemon Go’da ARCore Özelliği Nedir?

Pokemon Go geliştiricisi Niantic popüler mobil oyunu için yeni bir güncelleme yayımladı. Güncelleme Android platformunu hedef alıyor ve oyuna ARCore desteği ekliyor. Peki Pokemon Go’da ARCore özelliği nedir?

Pokemon Go’da ARCore Özelliği Nedir?

Pokemon Go'da ARCore Özelliği Nedir

iOS’ta Pokémon GO meraklılarının Aralık 2017’den bu yana ARKit uyumlu iPhone’larda ve iPad’lerde AR+ moduna erişimleri bulunuyordu. AR özelliği görüntülenen alandaki yüzeyin yatay olarak algılanmasını sağlar. Böylece Pokemon yere ya da diğer düz yüzeylere sabitlenmiş görünür ve boyutu oyuncuya olan uzaklığına uygun olarak ölçeklenir. Böylece oyuncular daha gerçekçi bir deneyimle karşılaşır.

İlginizi Çekebilir:  İyi Bir Oyun Bilgisayarı Nasıl Olmalı?

ARCore artık 70’den fazla Android cihazında destekleniyor. LG G7 ve LG V40 ARCore desteğine sahip yeni telefonlar arasındalar. Pokemon Go ARCore güncellemesi oyuncuların tanıtılacak ilk gizemli Pokémon olan Meltan’ı avlamak için tam zamanında geliyor. Karakter, bu yıl daha sonra sunulacak olan oyundaki Özel Araştırma (Special Research) görevinde sunulacak. Niantic bu aralar Harry Potter: Wizards Unite oyununu geliştirmekle uğraşıyor.