Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram’da Tıklayarak Gezme Dönemi Başlıyor

Popüler sosyal medya platformu Instagram her geçen gün özelliklerine bir yenisini katarak kullanıcılarını şaşırtmaya devam ediyor. Bugüne kadar sadece kayırarak gezdiğiniz Instagram’da tıklayarak gezme dönemi başlıyor.

Instagram’da Tıklayarak Gezme Dönemi Başlıyor

Instagram‘ın geçtiğimiz günlerde görevine başlayan CEO’su Adam Mosseri, ayağının tozuyla kullanıcılarına kolaylık sağlayacak bir özelliğin hazırlıklarına başladı. Uygulamada yakın zaman sonra gönderiler arasında sadece kaydırarak değil; hikayelerde olduğu gibi gönderilerin üzeri tıklayarak da gezinti yapabileceksiniz. Kullanıcı kolaylığı sağlamayı amaçlayan bu özellik, gönderi sayısının günden güne arttığı platformda çok daha hızlı gezmeye olanak sağlayacak.

Yukarıdaki görselde yer alan Supratesek Bose adlı kullanıcının paylaştığı ekran görüntüsü yeni özellik hakkında ipucu veriyor. Bose‘nin paylaşmış olduğu ekran görüntüsünde gönderileri tıklayarak geçebiliyorsunuz. Instagram‘daki kaydırma hareketinin otomatik hale gelmesi aslında bir anlamda fotoğraflar arasında hızlıca geçiş yapılabileceği anlamına geliyor. Tabii burada dikkat etmeniz gereken nokta çift tıklamamak. Aksi takdirde gizli gizli ‘stalkladığınız’ birinin fotoğrafını bir anda beğeniverebilirsiniz.

Sosyal medyada gezinirken zamanın nasıl geçtiğini anlamıyoruz. Bazen çok zaman harcamaktan şikayet ediyor ama yine de kendimize engel olamıyoruz. Bu özelliğin işimizi kolaylaştıracağı bir gerçek. Fakat uygulamada geçirdiğimiz zamana nasıl bir etkisi olacak, onu ancak deneyimledikten sonra anlayabileceğiz.

Şu anda Keşif sekmesinde testleri devam eden bu özelliğin yakında akışa eklenmesi bekleniyor. Tıklayarak gezme özelliğinin şimdilik sadece belli bölgelerde kullanıma sunulduğunun altını çizelim. Özelliğin ilerleyen günlerde tüm dünyadaki kullanıcılara sunulması bekleniyor.