Kategoriler
Rehberler

Xiaomi Redmi 6 Pro Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Xiaomi Redmi 6 Pro root ve TWRP recovery yüklemek için izlenmesi gereken aşamaları ele alıyoruz. Xiaomi’nin güncel akıllı telefon modellerinden Redmi 6 Pro’da ileri düzey özelleştirmelere gitmek ve bazı özel araçlardan yararlanmak isteyen kullanıcıların cihazlarında root erişimini sağlamaları gerekmekte. Bunun için de bootloader kilidi kaldırılmalı ve TWRP recovery yüklenmeli.

Xiaomi Redmi 6 Pro'nun çentiği için güzel haber - LOG

Ele alacağımız işlemlerin garantiyi sonlandırdığını, brick ve bootloop gibi riskler içerdiğini; işlem sırasında ya da sonrasında meydana gelebilecek sorunlarda sorumluluğun kendinize ait olduğunu hatırlatalım.

Xiaomi Redmi 6 Pro Root ve TWRP Recovery Yüklemek

Gerekenler

  • Akıllı telefonu en azından %70 seviyesine kadar şarj edin.
  • Akıllı telefonunuzda depoladığınız kişisel verilerinizi yedekleyin.
  • Akıllı telefonda SettingsAbout phone yolunu izleyin ve Software Information‘a dokunun. Buradaki Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunarak Developer Options menüsünün etkinleştirilmesini sağlayın. Settings menüsüne geri dönün, Developer Options‘a girin. Bu menü altındaki USB Debugging seçeneğini etkinleştirin ve OK butonunu kullanın.
  • Bootloader kilidini kaldırın.
  • Minimal ADB and Fastboot
  • TWRP Recovery
  • Magisk
  • Magisk Manager

TWRP Recovery Kurulumu

TWRP recovery imajını indirin ve dosyayı recovery.img şeklinde yeniden adlandırıp Minimal ADB and Fastboot kurulum klasörüne transfer edin.

Minimal ADB and Fastboot kurulum dizinine erişin. Boş bir alanda Shift + Sağ tıklama kombinasyonunu kullanın. Açılan menüdeki Open Command Prompt Here seçeneğine tıklayın. Komut istemi aracı çalıştırılacaktır.

Akıllı telefonu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın.

Cihazı bootloader modunda açmak için adb reboot bootloader komutunu girin.

Akıllı telefona TWRP recovery’i geçici olarak yüklemek için fastboot boot recovery.img komutunu yazın.

Şimdi ses azaltma tuşuna basın ve bu tuşa basılı tutarken fastboot reboot komutunu kullanın.

Akıllı telefon recovery modunda açılınca Install seçeneğine dokunun ve daha önce cihaza aktarmış olduğunuz TWRP recovery imajını seçin, flash’lama için gerekli olan kaydırma hareketini uygulayın. TWRP recovery cihaza kalıcı olarak yüklenecektir.

Reboot system seçeneğine dokunarak akıllı telefonu yeniden başlatın.

Root Erişimini Sağlama

Akıllı telefonu güç tuşunu kullanarak kapatın. Güç ve ses artırma tuşlarına basılı tutarak recovery modunda açılmasını sağlayın.

Install seçeneğine dokunun, daha önce akıllı telefona aktarmış olduğunuz Magisk dosyasını seçin ve flash’lama için gerekli olan kaydırma hareketini uygulayın.

İşlem tamamlanınca akıllı telefonu yeniden başlatabilirsiniz. İlk açılışın biraz zaman alabileceğini belirtelim.