Kategoriler
Rehberler

Android: Telefon Arama Yapmıyor Sorunu

Telefon uygulaması hemen her Android cihazda bulunan ve kolay bir şekilde yakınlarımızı aramamızı sağlayan kullanışlı bir çözüm. Ancak Android telefon arama yapmıyor sorunu sık sık yaşanabiliyor.

Android: Telefon Arama Yapmıyor Sorunu

Android: Telefon Arama Yapmıyor Sorunu

Telefon arama yapmıyor sorunu kullanılan SIM kart operatörüne göre daha sık ya da daha az görülebilir. Ancak problemin tek kaynağı servis sağlayıcıları değildir. Bazen cihazın ayarlarında yapılan basit bir değişiklik telefonun tüm iletişim yeteneğini devre dışı bırakabilir.

Böyle bir durumla karşılaştığınızda karşıdaki kişiye hâlâ WhatsApp gibi internet üzerinden telefon görüşmesi yapmanızı sağlayan uygulamalarla ulaşmayı deneyebilirsiniz. Ancak problemi acilen çözmeniz gerekiyorsa şu adımları izleyin: Ayarlar > SIM Kart ve Mobil Ağlar ya da Hücresel Veri yolunu izleyin ve VoLTE özelliğini devre dışı bırakın.

Bazı telefonlarda bu Diğer > Hücresel Ağlar ve Veri Dolaşımı özelliğinin kapatılmasıyla düzeltilebilir. Her iki yöntemi de deneyin ve hangisinin işe yaradığını gözlemleyin. Yöntem işe yaramadığında eski haline almayı unutmayın. Android telefon arama yapmıyor sorunu hakkında tüm bilmeniz gerekenler bunlardı.