Kategoriler
Rehberler

Android: Telefonda Bildirim Çubuğu İnmiyor

Android telefonda bildirim çubuğu inmiyor sorunu ile sık sık karşılaşılabiliyor. Bazı kullanıcılar bildirim çubuğunun yalnızca kilit ekranında çalıştığını söylüyorlar. Bazılarıysa temayı değiştirdiklerini belirtiyor.

Android: Telefonda Bildirim Çubuğu İnmiyor

Android: Telefonda Bildirim Çubuğu İnmiyor

Problem daha çok cihazda ROM değişikliği ya da kök dosyalarında düzenleme yapıldığında meydana geliyor. Eğer sizin için de durum buysa tek çözüm tüm değişiklikleri geri almak olacak. Eğer bunu nasıl yapabileceğinizi bilmiyorsanız, telefonu sıfırlama yoluna gidebilirsiniz.

Yazılımsal hata faktörünün dışında donanımsal sorunlar da bu problemin yaşanmasına neden olabilir. Örneğin, bildirim çubuğunun bulunduğu cam çatlamış ya da hasar almışsa cihaz dokunmalarınızı algılamayacaktır.

Son olarak Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyebilir ve sistem uygulamalarını görüntüleyerek listeden systemui ya da com.android.systemui servislerini durmaya zorlayabilirsiniz. Ardından değişiklikleri gözlemleyin ve gerekirse telefonu baştan başlatın.

Dark Mode ya da Karanlık Mod ve Gece Işığı gibi ekranda bir tür renk filtresi oluşturan uygulamalar yine bildirim çubuğu inmiyor sorununa neden olabilirler. Hatta bunlar başka uygulamaların çalışmasını bile engelleyebilirler. Geçici olarak devre dışı bırakarak test edebilirsiniz.