Kategoriler
Rehberler

Android Telefonda Bildirim Gelmiyor Sorunu

Android telefonda düzeltmesi oldukça zor olan ve bazen yalnızca yazılım güncellemesi ile çözülebilen bir takım sorunlar vardır. Peki Android telefonda bildirim gelmiyor sorunu bunlardan biri mi?

Android Telefonda Bildirim Gelmiyor Sorunu

Android Telefonda Bildirim Gelmiyor Sorunu

Bozuk ya da eksik bildirim sorunu birçok Android cihazda görülebiliyor. Bazı kullanıcılar bildirim çubuğunda almaları gerektikleri bildirimleri göremediklerini belirtiyor. Bu özellikle WhatsApp, Telegram ve Gmail gibi mesajlaşma uygulamalarında ciddi bir problem halini alıyor.

Çoğu durumda uygulamayı açmak yeni bildirimlerin görünmesini sağlar. Bu problem geçici olabileceği gibi yazılım güncellemesi gerektiren kalıcı bir sorun da olabilir. Android telefonda bildirim gelmiyor sorunu için aşağıda adımları uygulayarak sonuç alıp almadığınızı gözlemleyin.

Önce Dark Mode, Karanlık Mod veya Gece Işığı gibi ekranda bir tür renk filtresi oluşturan uygulamaları devre dışı bırakın. Bu uygulamalar bildirimlerin görünmemesi sorununa neden olabilir. Hatta bunlar başka uygulamaların çalışmasını bile engelleyebilirler. Geçici olarak devre dışı bırakarak değişimi gözlemleyebilirsiniz.

İkinci seçenek olara ise Ayarlar > Uygulamalar yolunu izleyebilir ve sistem uygulamalarını görüntüleyerek listeden systemui ya da com.android.systemui servislerini durmaya zorlayabilirsiniz. Ardından değişiklikleri gözlemleyin ve gerekirse telefonu yeniden başlatın.