Kategoriler
Haberler

Xiaomi Mi Mix 3’ün Tanıtımı 25 Ekim’de Gerçekleşecek

Çinli teknoloji üreticisi Xiaomi‘nin tasarımıyla olay yaratacak telefonu Mi Mix 3‘ün merakla beklenen tanıtım tarihi sonunda açıklandı. Xiaomi’nin kızaklı ve çerçevesiz yapısıyla devrimci telefonu Mi Mix 3’ün tanıtımı 25 Ekim’de Pekin’de yapılacak.

Xiaomi Mi Mix 3’ün tanıtımı 25 Ekim’de gerçekleşecek

Telefon lansmanları gündeminin oldukça yoğun olduğu Ekim ayı için bir tarih de Xiaomi‘den geldi. XiaomiWeibo’da paylaştığı bir afişle Mi Mix 3‘ün tanıtımını 25 Ekim‘de Çin’de bir etkinlikle gerçekleştireceğini duyurdu.

Geçtiğimiz ay Xiaomi Mi Mix 3‘ün kızaklı ve çerçevesiz olduğu yönündeki söylentiler sızdırılan görseller sayesinde doğrulanmıştı. Yayınlanan afişte oldukça farklı bir tasarım kullanan Xiaomi heyecanı biraz daha artırıyor. Mi Mix 3’ün önden görüntüsünden cihazın çerçevesiz tasarımını anlıyoruz. Bu, telefonun neredeyse yüzde 100 oranında bir ekrana sahip olduğunu gösteriyor. Ekranla ilgili bilgiler arasında 6.4 inç boyutunda ve AMOLED teknolojisine sahip olması yer alıyor.

Mi Mix 3‘ün teknik özellikleri hakkında tahminlerle ortaya çıkan sonuçlara sahibiz. Bunlardan ilki tasarımıyla iddialı cihazın Qualcomm’un iddialı işlemcisi Snapdragon 845‘e sahip olması. Xiaomi’nin Mi Mix 3‘ü RAM kapasitesi konusunda ise 6  GB ve 8 GB seçenekleriyle tüketicilerin beğenisine sunması bekleniyor. Dahili hafıza için çıtayı yükselterek 128 GB’ye çıkarması ve  256 GB ve 512 GB seçeneklerini sunması öngörülüyor. Kutusundan Android 7.1 Nougat ile çıkacak Mi Mix 3‘de 18 W’lık hızlı şarj desteği de bulunacak.

Cihazın arka panelindeki kameralarından birisinin 16 MP, diğerinin 13 MP olması bekleniyor. 20 MP çözünürlükteki ön kamerada ise yüz tanıma olacak. Cihaz ayrıca Xiao Al adlı yapay zeka programının fonksiyonlarına sahip olacak.