Kategoriler
Haberler

Xiaomi Mi Mix 2S Android 9.0 Pie Güncellemesi

Xiaomi Mi Mix 2S Android 9.0 Pie güncellemesi ile ilgili önemli bir gelişme söz konusu. Xiaomi firmasının anavatanı olan Çin’de Mi Mix 2S akıllı telefon için yeni bir güncelleme yayınlandı. Güncelleme ile birlikte cihaz Android 9.0 Pie işletim sistemine terfi ediyor. Mi Mix 2S, Xiaomi’nin Android Pie işletim sistemine yükseltilen ilk akıllı telefonu konumunda.

Xiaomi Mi Mix 2S Android 9.0 Pie Güncellemesi

Güncelleme ile birlikte akıllı telefon Adaptive Battery ve Adaptive Brightness gibi yapay zeka iyileştirmeleri, uygulama özellikleri için akıllı öneriler ve Digital Wellbeing gibi yeniliklere kavuşuyor.

Xiaomi, Android Pie işletim sistemine daha rafine yapay zeka özellikleri kazandırıldığını ifade ediyor. Akıllı telefon kullanıcının alışkanlıklarını analiz ediyor ve sık kullanılan uygulamaların daha hızlı yüklenmesi ile bu uygulamalar arasında geçişin hızlandırılması sağlanıyor.

Bokeh efektli fotoğraflarda kenarların algılanmasında iyileştirmeler ve yeni bildirim sesleri de bizlerle olacak.

Mart 2018’de duyurulan ve Nisan ayında raflardaki yerini alan Mi Mix 2S modeli 150.9 x 74.9 x 8.1 mm boyutlarında ve 191 gram ağırlığında. Cihazın 5.99 inç genişlikli IPS LCD ekranı 2160 x 1080 piksel çözünürlük değerine sahip.

Ürüne güç veren Snapdragon 845 yongaseti yüksek performansıyla göz dolduruyor. 6 GB / 8 GB RAM, 64 GB / 128 GB / 256 GB kapasiteli dahili depolama birimi, arka yüzde çift 12 MP kamera yapılandırması, ön yüzde 5 MP çözünürlüklü selfie kamerası ve 3400 mAh kapasiteli pil gibi detaylar var.

Mi Mix 2S kutusundan Android 8.0 Oreo işletim sistemi versiyonuyla çıkıyordu.

Soru, yorum ve değerlendirmeleriniz için forum sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.